به گزارش افکارنیوز،
 آرش برهانی درباره حضورش در فوتبال گفت: در کرمان شرایط خوبی داشتم، آقایان جهانشاهی، مهدی محمدی که هر دو در جمع ما نیستند، خیلی برایم زحمت کشیدند.

وی تاکید کرد: زمانی دروازه بان بودم و محمد الدعایه را دوست داشتم و اتفاقا عابدزاده الگویم بود.در آن زمان مرحوم حجازی هم حضور داشتند. دوست داشتم در کرمان پیشرفت کنم که اتفاقا در یک بازی سه گل زدم.

برهانی در خصوص چگونگی حضورش در پاس گفت: من با پیشنهاد آقایان مایلی کهن و مرحوم حجازی روبرو شدم که مصادف شد با خدمت سربازی. تابستان سال 80 آقای ملا اسماعیلی با من تماس گرفت و گفت سر راه به باشگاه پاس بیا. رفتن همانا و ماندن همانجا. هم در پاس خدمت کردم. با حضور آقای شاهرخی و  حضور عزیزی و بیاتی نیا و بهرام اسماعیلی به من بازی دادند که این موضوع باعث حرکتی جدید در فوتبالم شد.

وی با اشاره به حرکتش( که دستانش را به شکل عینک درآورده بود) بعد از گل به پرسپولیس گفت: یکی از دوستان به من گفت بعد از گل زدن حرکتی انجام بده که همیشه آن را تکرار کنی. این حرکت من خیلی معنی ها دارد که یکی از آنها دیدن تماشاگران از میان دو انگشتم است.

برهانی در پاسخ به این سوال که آیا فکر می کرد به استقلال بپیوندد گفت:من استقلال را دوست داشتم و زمانی با پیراهن پاس مقابل استقلال بازی کردم. از همان زمان دوست داشت پیراهن استقلال را بپوشم. زمانی که به من پیشنهاد شد تا صبح نخوابیدم.

وی در خصوص پیشنهاد پرسپولیس گفت:سال 84 من به النصر رفتم و بعد به پاس برگشتم و سپس استقلالی شدم.زمانی که با پیشنهاد استقلال مواجه شدم از پرسپولیس هم پیشنهاد داشتم. به آقای کاشانی گفتم می خواهم به پیشنهاد استقلال فکر کنم اما کاشانی گفت تو دیگر پرسپولیسی هستی. آن زمان به من 20 میلیون بالاتر از پیشنهاد استقلال شد ولی می دانستم که به استقلال علاقه دارم و این به من کمک می کند. آن سال هم که به استقلال آمدم سال کابوس واری بود. سال اول خیلی برایم سخت بود چون باید خیلی چیزها را تجربه می کردم.

 برهانی که در شبکه ورزش حضور داشت  در خصوص فرهاد مجیدی تصریح کرد: حضور او در تیم ما دلگرمی بود و انصافا برای خودش یک تیم بود.

وی در خصوص اینکه چرا بیشتر در امارات نماند گفت: آب و هوای امارات خیلی بد بود و سال بسیار بدی برایم رقم زد. فکر می کردم به آنجا می روم و خیلی گل می زنم. من یکی از اشتباهاتم این بود که به خیلی از پیشنهاداتم جواب رد دادم و به امارات رفتم. چون من در تصمیماتم خیلی اشتباه نکردم ولی رفتنم به امارات اشتباه بود.

مهاجم استقلال در خصوص آخرین وضعیت پورحیدری گفت: متاسفانه ایشان بیماری قند دارد ولی با وجود این مشکلات همیشه تمام کارها را دنبال می کرد. او با ما به سرمای وحشتناک تبریز آمد و من به شخصه از سر تا پایم یخ زده بود. امشب که او را دیدم می گفت با تیم می خواهم به تبریز بیایم! من از همه می خواهم برای سلامتی او دعا کنند چون انصافا خیلی استقلال را دوست دارد.وجود منصورخان( پورحیدری) همیشه نعمت است و به تیم ما کمک کرده است.

مهاجم استقلال در خصوص اینکه آیا پیشنهادی از تیم های دیگر دارد یا خیر گفت: این مساله از دو سال پیش شروع شد. دو سال پیش من در ایران نبودم و به من زنگ زدند و گفتند در لیست استقلال نیستی و آقای قلعه نویی تو را نمی خواهد.  آن زمان جلالی در تراکتورسازی بود و من هم این تیم را خیلی دوست دارم چون هواداران بسیار خوبی دارد.در آن زمان با وجود ناراحتی هایی که داشتم با آقای جلالی تماس گرفتم چون او در تراکتورسازی بود و  حتی با این تیم توافق نهایی کردم، بعد از آن من با آقای قلعه نویی که در ایران نبود  تماس گرفتم که او گفت من نگفتم تو را نمی خواهم  ولی گفتم باید با آرش صحبت کنم بعد قراردادش را با استقلال امضا کند. از همینجا هم از آقای جلالی عذر می خواهم چون در هیات مدیره تراکتورسازی بحث قرارداد من را مطرح کرده بود. امسال هم هنوز حرفی نشده و فکر می کنم فقط خبرنگاران از آقای جلالی در این باره سوال کردند.. من در استقلال تا آخر فصل می مانم. هیچ بازیکنی تا ابد در استقلال نبوده و مطمئن باشید اگر روزی احساس کنم با نبودن در این تیم کمک می کنم از استقلال می روم.

وی تاکید کرد: من استقلال را خیلی دوست دارم و از هواداران استقلال می خواهم بدانند من به عنوان مهاجم چپ بازی می کنم. آنها از من انتظار گلزنی دارند ولی باید برای آن تعدادی که از پست کنونی من اطلاع ندارند این موضوع را تاکید کردم. هواداران از من مثل یک مهاجم انتظار نداشته باشند و شرایط من را درک کنند.

برهانی تاکید کرد: من الان 32 سالم است و می گویند پیر شده ام. به همین دلیل هر روز می گویند آرش در لیست ما نیست و از استقلال می رود. من حداقل می توانم یکی دو سال دیگر در این سطح بازی کنم و اگر در پست مهاجم نوک بازی کنم مطمئنا می توانم آمار گل هایم را بیشتر کنم.

برهانی در خصوص اینکه مربی برتر بازی های روز گذشته از بین مظلومی، قلعه نویی و منصوریان چه کسی بود گفت:امروز ما دو مصدوم داشتیم. هر دو بازیکن در دفاع چپ بازی می کردند و یک جوان 18 ساله به نام نورافکن در تیم ما بازی کرد و خوب هم بود. خیلی از جوانان تیم ما امروز تاثیر گذار بود. و فکر می کنم همه از کیفیت بازی راضی بودند و با توجه به اینکه 70 دقیقه 10 نفره بازی کردیم به نظرم امروز آقای مظلومی بهترین گزینه بود. البته از علی اصغر قربانعلی پور تشکر می کنم که بدنهای امسال ما را 120 دقیقه ای آماده کرد.

وی در خصوص اینکه چرا به وی با وجود گلهای زیادی که زده گلنزن می گویند گفت: متاسفانه موقعیت سازی برای من یک پوئن منفی و دردسر شده است. دلیلی ندارد که هر موقعیتی که داشته باشم گل بزنم.

برهانی در خصوص اینکه محمدخانی او را گل نزن معرفی کرد گفت: من با آقای محمدخانی حرف زدم، متاسفانه بحث زمان آقای مومن زاده الان باز شده است. طارمی بازیکن ارزشمندی است و درست نیست اینطور فشارها و صحبت ها باعث شود یک مهاجم در شرایط بدی قرار بگیرد.

وی در خصوص دیدار روز دوشنبه با تراکتورسازی گفت: ما در بازی قبل هم می توانستیم برنده باشیم ولی این بازی باید حتما یک برنده داشته باشد و بچه های ما می توانند در این بازی برنده باشند. ما می توانیم هر دو جام را ببریم. نیم فصل دوم خیلی می توانیم بهتر باشیم و جوانان ما گخته تر از قبل می  شوند.

برهانی در خصوص اینکه تا چند سال دیگر می تواند فوتبال بازی کند گفت: به این موضوع تا حالا فکر نکرده ام. من مشوق جوانان استقلال هستم ولی اینطور نباشد که به واسطه اینکه جوان ها باید بازی کنند با تجربه ها کنار بروند. در این چند وقت متاسفانه یک سری حرف ها زده می شود که آزار دهنده است. من جوانی ام را برای استقلال گذاشتم و خیلی پیشنهادات را رد کردم ولی از خودم می پرسم آیا واقعا این مسائل فراموش می شود؟ من این همه پیشنهاد را رد کردم و حتی آن را مطرح نکردم که دل هیچکس نلرزد اما من توقع نداشتم چنین برخوردها و بی مهری هایی شود که خیلی ها همه چیز را فراموش کنند. البته مطمئن هستم که این مسائل از طرف استقلالی ها نیست.

مهاجم تیم استقلال  در خصوص اینکه چرا بازی هایش در تیم ملی پرتعداد نشد گفت: من 7 سال در تیم ملی بودم ولی ترافیک سنگینی در تیم ملی در پست من بود. دایی، هاشمیان و کریمی هم پستی های من بودند و به من کمتر بازی می رسید.

برهانی در خصوص اینکه در بازی های آسیایی چگونه گذشت گفت: آن زمان گفتند من به اولادی پاس نمی دهم و او به من.ولی واقعا من اصلا باور نمی کردم که این اتفاق افتاده است.

مهاجم استقلال در خصوص اینکه طلب بالای یک میلیاردش کی نقد می شود گفت: من از افشارزاده تشکر می کنم که امسال آرامش را به تیم تزریق کرده. این طلب من هم مهم نیست چون همیشه می دانستم که در استقلال با این شرایط مواجه می شوم.

وی در خصوص حمایت پیشکسوتان استقلال گفت: من از امثال آقای جباری، عبداللهی و خیلی ها تشکر می کنم و از آنها ممنونم که به تیم ما کمک می کنند.

برهانی در خصوص شایعه ای که در مورد بحث معاوضه او با ارسلان مطهری مطرح شده بود گفت: من از مظلومی، نظری جویباری و افشارزاده تشکر می کنم چون حمایت آنها باعث شد که تمام بحث هایی که این روزها می شود را به دل نگیرم.