به گزارش افکارنیوز،

امید ابراهیمی امسال برای پرویز مظلومی و استقلال بازیکنی کلیدی بوده و نقش زیادی در نتایج استقلال در فصل جاری داشته است. ابراهیمی درباره شرایط استقلال، وضعیت خودش، نقشی که پرویز مظلومی به او داده و ... صحبت‌هایی را مطرح کرد که در زیر می‌خوانید:

از بازی با صبا شروع کنیم ...

در چند دیدار گذشته در ورزشگاه آزادی نتیجه نگرفته بودیم و هواداران انتظار داشتند که در این بازی سه امتیاز را کسب کنیم. ما بازی را خوب آغاز کردیم و زود به گل رسیدیم، اما بهنام برزای اخراج شد و 65 تا 70 دقیقه 10 نفره بازی کردیم. اگر برزای اخراج نمی‌شد، کارمان راحت‌تر بود. با درست یا غلط بودن اخراج برزای کاری ندارم، ولی 70 دقیقه بازی را کنترل کردیم و در سازمان دفاعی عملکرد خوبی داشتیم. سه امتیاز این بازی برای ما مهم بود، چرا که تنها با کسب آن می‌توانستیم به رقابت خود در بالای جدول ادامه دهیم. خوشبختانه با تلاش همه بازیکنان موفق شدیم صبا را شکست دهیم.

 با توجه به 10 نفره شدن استقلال، استارت‌های زیادی در زمین می‌زدی تا حفظ توپ کنی. قبول داری بیشتر از بازی‌های گذشته دوندگی داشتی؟

دقیقاً همین‌طور است. به خاطر اخراج برزای، همه بازیکنان برای موفقیت استقلال تلاش زیادی کردند و انرژی دو برابری مصرف کردند. من هم نه تنها در این بازی، بلکه در همه بازی‌ها برای استقلال با جان و دل بازی می‌کنم. در نهایت لطف خدا شامل حال تیم شد و توانستیم در نهایت به برتری برسیم.

طبق نظرخواهی از مربیان و آنالیزورهای تیم‌ها در بین 11 بازیکن برتر نیم‌فصل اول قرار گرفتی. آیا امسال آماده‌تر از سال گذشته هستی؟

همه تلاشم این است که در هر بازی برای استقلال بهترین عملکرد را داشته باشم. این نظر لطف شما و کارشناسان بوده که در بین 11 بازیکن برتر قرار گرفتم. همه تلاشم موفقیت تیم است تا نتیجه بگیریم و با گرفتن قهرمانی هواداران را خوشحال کنیم.

استقلال شخصیت قهرمانی دارد؟

صد در صد این شخصیت در استقلال وجود دارد. استقلال همیشه جزو مدعیان قهرمانی بوده و همه بازیکنانی که در این تیم حضور دارند، دوست دارند قهرمانی را کسب کنند. امسال تیم یکدست و همدلی داریم و تا اینجای کار نیز نتایج خوبی کسب کرده‌ایم. در چند دیدار به دلیل بی‌تجربگی نتوانستیم نتیجه را حفظ کنیم. امیدوارم با همت بچه‌ها و کادر فنی در ادامه بتوانیم نتایج خوبی بگیریم و قهرمانی لیگ را کسب کنیم.

به غیر از استقلال چه تیم‌هایی را جزو مدعیان قهرمانی می‌دانی؟

این فصل تنها فصلی است که تیم‌های مدعی بالانس هستند. ذوب‌آهن، پرسپولیس و تراکتورسازی تیم‌های خوبی هستند. هر تیمی که نیم‌فصل دوم شرایط بهتری داشته باشد و کمتر اشتباه کند قهرمان خواهد شد. امیدوارم استقلال این عنوان را کسب کند.

استقلال خوزستان را جزو تیم‌های مدعی نمی‌دانی؟

اتفاقاً این تیم هم می‌تواند جزو مدعیان قهرمانی باشد. عبدالله ویسی مربی کاربلدی است که در هر تیمی حضور داشته، تیم‌هایش عملکرد خوبی داشته‌اند. با این وجود از حالا نمی‌توان در خصوص تیم‌های مدعی نظر نهایی را داد. ما به موفقیت تیم خودمان فکر می‌کنیم و برای قهرمانی استقلال دعا خواهیم کرد.

برخلاف سال گذشته خیلی درون زمین با بازیکنان صحبت می‌کنی. چرا؟

این وظیفه را پرویز مظلومی برعهده من گذاشته و خواسته که با بازیکنان صحبت کنم. با توجه به اینکه نسبت به برخی از بازیکنان تجربه بیشتری دارم، این وظیفه برعهده من گذاشته شده است. البته در وهله اول سعی کرده‌ام که خودم عملکرد خوبی داشته باشم و هر کمکی از دستم بربیاید برای تیمم انجام دهم.

چرا در برخی از بازی‌ها عصبی به نظر می‌رسی؟

به خاطر فشار بازی است. نمی‌توانم نسبت به شُل بازی کردن و محکم بازی نکردن بی‌تفاوت باشم. قلباً همه بازیکنان را دوست دارم و به هیچ بازیکنی بی‌احترامی نمی‌کنم، اما این خواست سرمربی تیم بوده که با آنها صحبت کنم. باز هم تأکید می‌کنم که نمی‌توانم نسبت به برخی چیزها بی‌تفاوت باشم.

چرا در این سال‌ ها کمتر با رسانه‌ها گفت‌وگو کرده‌ای؟

شخصیت من همیشه این‌گونه بوده است. از زمان حضورم در سپاهان چنین شخصیتی داشته‌ام. البته با رسانه‌ها گفت‌وگو می‌کنم و به همه آنها احترام می‌گذارم، ولی سعی کرده‌ام که بیشتر تمرکزم روی فوتبال باشد. بیشتر دوست دارم به فکر تیمم باشم تا اینکه مدام با رسانه‌ها گفت‌وگو کنم. سعی می‌کنم با عملکردم روی زبان رسانه‌ها باشم.

 خسرو حیدری در گفت‌وگویی که  انجام داده بود، اعتقاد داشت که بازیکنان جوان نباید خیلی زود خودشان را گم کنند و دنبال لایک گرفتن در اینستاگرام باشند. با صحبت‌های او موافقی؟

هر بازیکنی شخصیت خودش را دارد. بازیکنان استقلال باید بدانند که در چه تیمی بازی می‌کنند. به شخصه افتخار می‌کنم که برای تیم بزرگی چون استقلال بازی می‌کنم. استقلال تیم بزرگی است و بزرگ‌تر از ما پیراهن استقلال را برتن کرده‌اند. ما میراثدار بازیکنان گذشته هستیم. استقلال تیمی است که 30 میلیون هوادار دارد و آرزوی هر بازیکنی بازی کردن در تیم استقلال است. این تیم هواداران زیادی دارد که عاشق آن هستند. استقلال جوانان زیادی دارد و امیدوارم کنار هم بتوانیم با همدلی به موفقیت تیم کمک کنیم.

برخی کارشناسان اعتقاد دارند که در برخی از بازی‌های استقلال اُفت کرده بودی. چه واکنشی به این انتقادات داری؟

در فوتبال دنیا همه بازیکنان فرازونشیب‌هایی دارند. همه استقلالی‌‌ها از جمله پرویز مظلومی از من انتظار دارند، اما برخی مواقع پیش می‌آید که تیم نمی‌تواند خوب عمل کند و شرایط برای بازیکن سخت می‌شود.

سقف آرزوهای فوتبالی‌ات کجاست؟

من آدم بلندپروازی نیستم که بگویم به فلان جا می‌خواهم برسم. همیشه در زندگی‌ام سعی کرده‌ام که کاری کنم که پس از گذشت سال‌‌ها پیش خودم نگویم، چرا تلاش نکرده‌ام. هر بازیکنی دوست دارد لژیونر شود، ولی باید واقع‌بین بود. اگر قسمت باشد، این اتفاق هم می‌افتد و لژیونر می‌شوم.

 فکر می‌کنی چقدر شانس داشته باشی که در صورت صعود تیم ملی به جام جهانی بتوانی به عنوان بازیکن ثابت در ترکیب تیم ملی بازی کنی؟

ما بازی‌های سختی در مرحله بعدی مقدماتی جام جهانی داریم. شرایط خیلی سخت است و هدف در وهله اول این است که به جام جهانی صعود کنیم. هر بازیکنی دوست دارد در رویداد بزرگی مثل جام جهانی بازی کند و من هم قلباً دوست دارم این اتفاق برای من رخ دهد.

 این روزها کارلوس کی‌روش از کمبود امکانات تیم ملی ناراحت است و گفته که احتمال دارد از تیم ملی جدا شود. نظرت در این مورد چیست؟

کی‌روش انتظاراتی دارد که می‌خواهد برای موفقیت تیم ملی آنها را به کار گیرد. همان‌طوری که همه از کی‌روش انتظار موفقیت تیم ملی را دارند، او نیز انتظار دارد که امکانات مناسب در اختیار تیم ملی قرار بگیرد. متأسفانه زمین تمرینی خوبی در اختیار نداریم تا مربیان کارهای تاکتیکی را پیاده کنند. زمین کمپ تیم‌های ملی در شأن تیم ملی نیست که بخواهیم تمرین کنیم.

در بازی با تراکتورسازی با وجود مصدومیت چرا تصمیم گرفتی به بازی ادامه دهی؟

بارها گفته‌ام که دوست دارم هر چه در توان دارم برای استقلال بگذارم. در بازی با تراکتورسازی از ناحیه زانو مصدوم شدم، ولی با یخ درمانی و صحبتی که با پزشک تیم انجام دادم، به بازی ادامه دادم. خودم خیلی دوست داشتم در آن شرایط برای تیم بازی کنم.

امیر قلعه‌نویی هم پس از اینکه مصدوم شدی، به سمتت آمد تا جویای حالت شود.

قلعه‌نویی همیشه به من لطف دارد. در هر نقطه‌ای از فوتبال حضور داشته باشم، مدیون او خواهم بود. قلباً قلعه‌نویی را دوست دارم. او در قبال من ریسک کرد و در شرایطی که از لیگ دسته اول به سپاهان ملحق شده بودم، به من اطمینان کرد و هیچ وقت محبتش را فراموش نخواهم کرد. امیدوارم قلعه‌نویی در تراکتورسازی موفق باشد. البته امیدوارم به قول پرویز مظلومی این موفقیت بعد از بازی با استقلال باشد، چون دوست دارم تیمم روز سه‌شنبه پیروز شود (با خنده).

چه صحبتی درباره بازی روز سه‌شنبه با تراکتورسازی داری؟

شرایط این بازی با دیدار هفته گذشته ما تفاوت دارد. هر دو تیم از هم شناخت دارند و برای رسیدن به فینال جام حذفی با تمام توان به میدان خواهند آمد. در جام حذفی هر تیمی که باهوش بازی کند، می‌تواند موفق باشد. امیدوارم بتوانیم این بازی را ببریم و به فینال جام حذفی صعود کنیم.

 

چرا هواداران از بازی‌های استقلال استقبال نمی‌کنند؟

هر بازیکنی به خاطر پشتوانه‌ای که استقلال به نام هوادار دارد، به این تیم می‌‌آید. هواداران کمی با تیم نامهربانی کرده‌اند و این در شرایطی اتفاق افتاده که امسال نتایج بدی نگرفته‌ایم. هر تیمی جای ما بود، هوادارانش از آن حمایت می‌کردند. شاید شرایط اقتصادی و آب‌وهوایی تأثیرگذار بوده، ولی وقتی هواداران را می‌بینیم انرژی زیادی می‌گیریم. در شهرستان‌ها هواداران بیشتری حمایت‌مان می‌کنند و دوست داریم در بازی‌های خانگی نیز این اتفاق بیفتد.

صحت دارد که در مقطعی به دلیل پرداخت نشدن مطالباتت استقلال را تهدید به جدایی کرده بودی؟

خدا می‌داند که تا به امروز چنین حرفی نزده‌ام. درست است که بازیکن طبق قراردادش مطالباتش را می‌خواهد، اما به هیچ عنوان چنین صحبتی نکرده‌ام. با بهرام افشارزاده و پرویز مظلومی در رابطه با مشکلاتی که داشتم حرف زده‌ام، اما هیچ وقت نگفته‌ام که به خاطر پول از استقلال می‌روم. من برای پول به استقلال نیامده‌ام که بخواهم به خاطر پول از این تیم بروم.

درست است که از یکی از تیم‌های لیگ برتری پیشنهاد نجومی دریافت کرده‌ای؟

من اهل بازار گرمی نیستم و با هیچ فردی هم صحبت نکرده‌ام. برخی افراد با من در رابطه با پیشنهادات خارجی صحبت‌هایی انجام داده‌اند، ولی در حال حاضرم تمرکزم روی استقلال است و افتخار هم می‌کنم که بازیکن استقلال هستم.

 صحبت پایانی؟

در اردوی قبل از بازی با صبای قم شنیدیم که منصور پورحیدری در بیمارستان بستری شده است. او از قبل هم کسالت داشت، ولی بستری شدنش در بیمارستان برای ما خبر ناراحت کننده‌ای بود. هنگامی که پرویز مظلومی در جلسه فنی قبل از بازی با صبا قصد داشت صحبت کند، بغض گلوی او را گرفت و مجید صالح به جای او صحبت کرد. پورحیدری واقعاً پدر استقلال است و همیشه به فکر موفقیت تیم است. امیدوارم که هر چه زودتر سلامتی‌اش را به دست بیاورد.