به گزارش افکارنیوز،

کارلوس کروش ناراحت بود که چرا رضا چنین تصمیمی گرفته. در بازی رفت ایران و ترکمنستان، وقتی گوچی بد بازی کرد و کارلوس در رختکن با عصبانیت به سراغش رفت، رضا تصمیم خود را گرفت. او چند روز بعد در مصاحبه‌ای گفت: «قطعاً فوتبالم را در اروپا ادامه می‌دهم.» رضا فهمیده که بعد از یک فصل، باید بی‌خیال درآمدزایی شود و به اروپا برود تا جایگاهش را در تیم ‌ملی از دست ندهد. این تفکر خیلی به نفع او شد. در ابتدای ورود به چارلتون، گای لوزان سرمربی اسرائیلی به رضا اعتماد چندانی نداشت. خود او تصور می‌کرد اگر لوزان برود، اوضاع درست می‌شود. این اتفاق در ادامه رخ داد. لوزان رفت و جای خود را به فرایر داد‌؛ کسی که اولین مربی رضا در چارلتون بود و گوچی را از زمان کار در بلژیک می‌شناخت. با حضور فرایر روزهای خوب رضا هم در چارلتون شروع شد‌. اعتماد بالای فرایر به او، اعتماد به نفس مهاجم ایرانی را بالا برد. تماشای بازی‌های چارلتون به خوبی نشان می‌دهد فرایر چقدر به رضا اعتماد دارد. او مدام جای گوچی را در زمین عوض می‌کند و از او می‌خواهد نقش بازیکنی کلیدی را ایفا کند. رضا لبخندی می‌زند و می‌گوید: «اعتماد به نفسی که او به من داده باعث شده تا بتوانم دوباره پیشرفت کنم...»

رضا در حال حاضر جزو کلیدی‌ترین بازیکنان چارلتون به حساب می‌‌آید. بعد از درخشش گوچی در بازی‌های اخیر و آمادگی بالای او، باشگاه چارلتون از این بازیکن خواست تا قراردادش را تمدید کند. این پیشنهاد به صورت رسمی به رضا و مدیر برنامه‌هایش ارائه شد اما گوچی فعلاً ترجیح می‌دهد تمرکزش را روی بازی‌ها بگذارد: «خب باشگاه پیشنهاد داد ولی عجله‌ای برای تمدید قرارداد ندارم. ترجیح می‌دهم در پایان فصل در این‌باره تصمیم بگیرم.»

چارلتون اصلاً اوضاع خوبی در جدول رده‌بندی چمپیونزشیپ ندارد و در جدول 24 تیمی، در رده بیست‌ودوم قرار دارد. رضا می‌گوید: «خیلی کارمان تا آخر فصل سخت است. در 2 بازی آینده باید در خارج از خانه بازی کنیم. اکثر تیم‌ها قدرتمند هستند و ما هم برای ماندن در لیگ، باید خیلی تلاش کنیم.» اما مشکل چارلتون چیست؟ رضا جواب می‌دهد: «ما در دفاع با مشکل روبه‌رو هستیم و در خط هافبک هم کمبودهایی داریم.»

با این حال فصل برای رضا به خوبی پیش رفته است. او درباره درخشش‌های اخیرش می‌گوید: «خب من امسال آماده هستم ولی دوست دارم تیم موفق باشد. خدا را شکر در بازی‌های قبلی مربی از من راضی بود ولی این بازی‌ها گذشته و باید تلاش کنم در بازی‌های بعدی خوب کار کنم.»

پیشرفت رضا به شکلی بوده که از حالا به فکر حضور در لیگ ‌برتر باشد. اگر او بتواند به درخشش خود ادامه دهد، حتی شانس رسیدن به این لیگ را دارد. گوچی می‌گوید: «نصف راه را رفته‌ام. در لیگ دسته اول انگلیس بازی می‌کنم، یعنی یک رده پایین‌تر از لیگ ‌برتر. به خاطر همین عجله‌ای برای تمدید قرارداد با چارلتون ندارم و باید ببینم در آینده چه اتفاقی می‌افتد. قطعاً دوست دارم در لیگ ‌برتر بازی کنم و این آرزوی هر بازیکنی است.»