به گزارش افکارنیوز،

احمد ناطق نوری در واکنش به حواشی اخیر مبنی بر حضور دو بوکسور در اردوهای کشور دیگر، اظهار داشت: اصلا ما نمی‌دانیم فروتن گل‌آرا و سجاد محرابی به چه عنوانی راهی کشور دیگر شده‌اند. ما آن‌ها را اعزام نکرده‌ایم و از رفتن این دو بوکسور هیچ گونه اطلاعی نداریم. به هر حال اگر قرار باشد ما آن‌ها را اعزام کنیم ابتدا باید شورای برون مرزی این موضوع را تائید کند و پس از آن ما هزینه آن‌ها را تامین کنیم و یک مربی کنار آن‌ها اعزام کنیم، اما این در صورتی است که اصلا فدراسیون از رفتن این دو بوکسور خبر ندارند.

وی در ادامه افزود: دو نفر راهی کشور دیگری شده‌اند و ما به هیچ عنوان از این موضوع خبری نداریم. شنیده‌ایم آن‌ها رفته‌اند. نمی‌دانیم حالا می‌خواهند در بوکس زیر زمینی فعالیت کنند یا بوکس روی زمین (با خنده).

احمد ناطق نوری در پاسخ به این سوال که آیا مجموعه فدراسیون بوکس از این موضوع مطلع هستند یا خیر، گفت: ما وقتی از مسابقات قهرمانی کشور به تهران بازگشتیم به ما اعلام کردند که گل‌آرا و محرابی راهی کشور دیگر شده‌اند. بنده بلافاصله اعلام کردم این دو نفر باید از اردوی تیم ملی خط بخورند و دیگر حق حضور در اردوی تیم ملی را ندارند و به همین دلیل اجازه شرکت در مسابقات کسب سهمیه المپیک را نخواهند داشت. انضباط در فدراسیون بوکس حرف اول را می‌زند و این دو نفر دیگر حق حضور در المپیک برزیل را نخواهند داشت.

وی در ادامه افزود: زمانی که این دو نفر راهی کشور دیگری شده‌اند،‌ هیچ کسی در فدراسیون حضور نداشته و به هیچ عنوان مجوز به این دو نفر داده نشده است. با کسی هم در مورد رفتن حرفی نزده‌اند. بنده به عنوان رئیس فدراسیون از اعزام این دو بوکسور خبری ندارم و دبیر فدراسیون هم مدعی است که به هیچ عنوان اطلاعی از این سفر ندارد. ما فقط شنیده‌ایم که این دو نفر رفته‌اند، اما اطلاعی نداریم که کجا هستند.

ناطق نوری در پاسخ به این سوال که آیا این دو بوکسور راهی کشور فرانسه شده‌اند، گفت: ما که اطلاع نداریم در حاضر در کدام کشور هستند، اما بعید می‌دانم که بتوانند به این راحتی‌ها ویزای کشور فرانسه را دریافت کنند. به هر صورت این دو نفر از دایره ما خارج شده‌اند و آزاد هستند و حالا هم نمی‌دانیم راهی تایلند شده‌اند یا اینکه به چین رفته‌اند!

وی در ادامه افزود: ما کسی را وادار نمی‌کنیم که صبح به صبح در فدراسیون بوکس حضور پیدا کند و به ما امضا بدهد. دو نفر راهی کشور دیگری شده‌اند و فدراسیون به هیچ عنوان از این موضوع اطلاعی ندارد.

رئیس فدراسیون در پایان خاطرنشان کرد: از روزبهانی به خاطر صحبت‌های اخیر خود گلایه مندیم چون بدون اینکه بداند چه اتفاقی افتاده شروع به مصاحبه کرده و قطعا اگر پاسخگو نباشد ما از او شکایت خواهیم کرد.