به گزارش افکارنیوز،

ادموند اختر در پاسخ به این سوال که آیا صحت دارد هرائر مگویان به دلیل دریافت پیشنهادی از کشور روسیه قرار است استقلال را ترک کند گفت: همه بازیکنان پیشنهادهای داخلی و خارجی دارند. هرائر هم از تیم‌های داخلی و خارجی پیشنهاد دارد. با این حال او هفته بعد به ایران می‌آید تا با باشگاه صحبت کند و اگر به توافق برسد که جدا می‌شود و اگر نرسد در این تیم می‌ماند.

 

او افزود: باشگاه باید به این توجه داشته باشد که مگویان یک بازیکن خارجی است و برای پول درآوردن به ایران آمده است. من به خاطر اینکه پیشکسوت استقلال بودم و عاشق این تیم هستم، با آقای جویباری توافق کردم تا او را در این فصل هم در استقلال نگه دارم. به مگویان گفتم استقلال قهرمان آسیاست و مدعی قهرمانی است. پیشنهادهای دیگرش تیم‌های متوسطی هستند که در میانه جدول حضور دارند. ما حسن نیت‌مان را به باشگاه استقلال نشان دادیم و همه کار کردیم تا آرامش این تیم حفظ شود ولی توقع رفتار متقابل هم داریم. این وظیفه من نیست که به دنبال تمدید پروانه کار مگویان باشم و از وظایف باشگاه است. اگر حسن نیت مسئول اتباع خارجی نبود، قطعا مگویان دچار مشکل می‌شد. از طرفی ما مطالباتی هم از استقلالی‌ها داریم که باید به آن‌ها توجه شود.

 

مدیر برنامه‌های هرائر مگویان اضافه کرد: خیلی‌ها می‌گویند کرار یک بازیکن یاغی و پولکی بود ولی من این را قبول ندارم. کسانی به او یاد دادند که چه کار کند تا پولش را ازاستقلال بگیرد. ما هم می‌توانستیم همین رفتارها را داشته باشیم ولی چون استقلالی هستم، هیچ گاه به این سمت نرفتم. توقع من از مسئولان استقلال این بود که کمی به مگویان توجه کنند. خودتان می‌دانید برخی بازیکنان برای اینکه با تیم‌شان به شهرستان‌ها نروند، به عمد خودشان را سه اخطاره می‌کنند. از این موارد در این فوتبال زیاد بوده است. مگویان می‌توانست جلوی سیاه جامگان خودش را سه اخطاره کند و به بازی با ملوان نرسد تا ژانویه را در کنار خانواده‌اش در ارمنستان سپری کند ولی هیچ گاه به این مسائل فکر نکرد و وقتی بعد از بازی به خنده این مسئله را به او گفتم خیلی جدی به من گفت من هیچ گاه به ذهنم این مسائل نمی‌آید و به کارم به عنوان بازیکن حرفه‌ای پایبندم.

 

اختر در پایان اضافه کرد: ما امیدواریم باشگاه استقلال به تعهداتش عمل کند. این که برخی جراید زده‌اند که مگویان به ایران برنمی‌گردد صحت ندارد و او هفته بعد به ایران برمی‌گردد. او با استقلالی‌ها جلسه خواهد گذاشت تا اگر به توافق برسند از این تیم جدا شود و اگر نرسند با قدرت به کارش ادامه دهد چرا که او یک بازیکن حرفه‌ای است و مطمئن باشید تا پایان قراردادش با استقلال که در فصل جاری است، با همه وجود برای این تیم به میدان خواهد رفت.