به گزارش افکارنیوز،

علیرضا حقیقی با عقد قرارداد 3.5 سال به باشگاه ماریتیمو پیوست. خبر پیوستن این بازیکن به باشگاه پرتغالی چندان عجیب نبود اما حضور او به عنوان یک بازیکن پرتغالی در این تیم در نوع خود عجیب و غریب بود!

 

خبرهای رسیده از پرتغال حکایت از آن دارد که حقیقی به عنوان بازیکن ایرانی با ماریتیمو قرارداد نبسته و در واقع با ارایه پاسپورت پرتغالی به عضویت این تیم درآمده است.

 

حقیقی در 2 فصل برای تیم های کوویلیا در دسته اول و پنافیل در لیگ حرفه‌ای پرتغال بازی کرد و گویا در همین سال‌ها برای گرفتن پاسپورت پرتغالی خود اقدام کرد.

 

حقیقی توانست پس از انجام مراحل قانونی سرانجام پاسپورت پرتغالی خود را بگیرد تا حالا به عنوان بازیکن اروپایی راهی ماریتیمو شود، نه بازیکن ایرانی! او برای عقد قرارداد با این باشگاه پرتغالی پاسپورت دوم خود را ارایه کرد و باعث شد تا انتقالش به این تیم آسان‌تر شود.

 

روزنامه رکورد پرتغال هم این خبر را تایید کرد و در توضیح انتقال این بازیکن به ماریتیمو نوشت: «دروازه‌بان ایرانی با یک متر و 93 سانتی‌متر قد و سابقه پوشیدن پیراهن تیم ملی ایران به ماریتیمو پیوست. این بازیکن سابقه حضور در 23 بازی ملی ایران را دارد و زیر نظر کارلوس کی‌روش کار می کند. دروازه‌بان تیم ملی ایران دارای پاسپورت پرتغالی است و بازیکنی دوملیتی به حساب می‌آید.»