به گزارش افکارنیوز،

نادر فریادشیران  درباره حذف تیم فوتبال امید از رقابت های المپیک 2016 اظهار داشت: تیم امید ایران در بازی با ژاپن عملکرد بدی نداشت. ما در طول نود دقیقه موقعیت های زیادی را از دست دادیم و از سوی دیگر خیلی راحت گل خوردیم. اگر کلی تر بخواهیم نگاه کنیم، واقعیت فوتبال ما همین است. اینطور نمی شود که 10 ماه مانده به مسابقات یک تیم را آماده کنیم و بعد که حذف می شود به انتقاد بپردازیم. از ابتدا مشخص بود این تیم هم به جایی نمی رسد چون همکاری های لازم صورت نگرفت.

وی ادامه داد: ما باید چند سال به یک کادرفنی زمان بدهیم و بعد اگر نتیجه حاصل نشد، بیاییم به آنها ایراد بگیریم. الان می بینم که خاکپور و مایلی کهن سیبل شده اند. خاکپور که بنده خدا در مصاحبه اش تقصیر را به گردن گرفت اما برایم جالب است که اینقدر به مایلی کهن انتقاد می کنند. مایلی کهن مدیرفنی این تیم بود و نه سرمربی. البته که مایلی کهن هم به اندازه خودش سهم دارد اما این درست نیست که بخواهیم حاجی را مسخره کنیم. امروز دیدم برخی رسانه ها تیترهایی را انتخاب کردند که مفهومش تمسخر مایلی کهن بود که این موضوع اخلاقی نیست.

مربی سابق تیم ملی و تیم امید همچنین گفت: از همه می خواهم احترام مایلی کهن را نگه دارند، او زحمات زیادی برای فوتبال ایران کشیده و همیشه جزو برترین مربیان فوتبال ایران خواهد بود. باید احترام ریش سفیدش را نگه داریم چون مثل حاجی در فوتبالمان کم داریم.

فریاد شیران با انتقاد از باشگاه ها گفت: من دیدم که باشگاه ها همکاری لازم را با تیم امید انجام ندادند. بازیکنان را در اختیار تیم قرار ندادند و این مساله هم یکی از موضوع هایی بود که به شاگردان خاکپور ضربه زد. از سوی دیگر می دانم که فدراسیون کمک چندانی به تیم امید نکرده است و با این شرایط فوتبال ایران هرگز موفق نمی شود.

وی در پایان افزود: بازیکنان تیم های دیگر سال ها در کنار هم حضور داشتند اما در همین چند ماهی که تیم امید تشکیل شده بود هم بازیکنان ما مدام در حال تغییر بودند. با این شرایط نباید انتظار داشت این تیم هم به المپیک صعود می کرد.