به گزارش افکارنیوز،

علیرضا نیکبخت‌واحدی اگر چه این روزها از فوتبال دور است اما همچنان سوژه خوبی برای مصاحبه محسوب می‌شود چون هم در 2 تیم سرخابی بازی کرده و هم اینکه شاگرد برانکو ایوانکوویچ در تیم ملی بوده.

 

وی در مورد شرایط استقلال و پرسپولیس حرف‌های جالبی دارد، هر چند که علاقه‌ای به صحبت در مورد تیم قرمز پایتخت ندارد.

 

اظهارات نیکبخت‌واحدی را در ادامه می خوانید:

 

* شما با برانکو در تیم ملی کار کردی، نقش او را در نتایج این روزهای پرسپولیس چقدر می‌دانی؟

- من در تیم امید با برانکو بودم و بعدش هم در تیم ملی. او شناخت خیلی خوبی از فوتبال ما دارد. اگر یادتان باشد آن اوایل هم در تیم امید خیلی خوب نتیجه نمی‌گرفت اما وقتی زمان به او دادند هم قهرمان بازی‌های آسیایی بوسان شدیم و هم تیم به جام جهانی آلمان صعود کرد. البته در آن مقطع همه بازیکنان در دوران اوج خود بودند.

 

* این روزها پرسپولیس در هر بازی فرصت‌های زیادی از دست می‌دهد...

- من نظر خاصی ندارم و در واقع نمی‌خواهم خیلی در مورد پرسپولیس صحبت کنم اما در زمان دنیزلی هم پرسپولیس همینطور زیبا بازی می‌کرد و کم گل می‌زد. به نظرم بیش از حد پرداختن به فرصت‌سوزی مهاجمان پرسپولیس باعث کم شدن تمرکز آنها می‌شود. همین که تیم نتیجه می‌گیرد برای هواداران کافی است.

 

* پس درباره استقلال صحبت کنیم. این تیم را چطور می‌بینی؟

- به نظرم آقای مظلومی تیم خیلی خوبی جمع کرده و همین که هفته‌ها در صدر جدول بوده نشان از عملکرد خوب کادر فنی است. استقلال در حال حاضر تیم یکدستی است و تلفیقی از بازیکنان باتجربه و جوان.

 

* اما بعد از تساوی با استقلال اهواز در تهران عده‌ای از هواداران، علیه تیم شعار دادند.

- باید منطقی باشیم. یک تیم هیچ وقت نمی‌تواند همه بازی‌هایش را با پیروزی پشت سر بگذارد. استقلال در آن بازی با یک تیم بسیار باانگیزه مساوی کرد. استقلال اهواز در شرایطی است که همه بازی‌ها برایش حکم مرگ و زندگی دارد. با این حال تمام بازیکنان استقلال از جان مایه می‌گذارند.

 

* استقلال فینالیست جام حذفی هم هست...

- اینها همه نشان می‌دهد که عملکرد آنها چقدر خوب بوده. من فکر می‌کنم امسال هر 2 جام را استقلال می‌گیرد.

 

* خیلی با اطمینان می‌گویی!

- احساسی صحبت نکردم. تیمی که مدت‌ها در صدر جدول دوام می‌آورد شایسته قهرمانی هم هست. فقط باید هواداران تیم را تنها نگذارند.