به گزارش افکارنیوز،

یحیی گل‌محمدی  ابتدا در مورد امتیازهایی که تیمش در چند بازی اخیر از دست داده است، گفت: طبیعتاً این روند امتیازگیری نمی‌تواند راضی‌کننده باشد، ولی باید این را هم در نظر گرفت که در هفته‌های اخیر مقابل چه تیم‌هایی بازی کرده‌ایم. ما مقابل سپاهان، استقلال، پرسپولیس و استقلال اهواز بازی های سختی داشتیم. بازی با استقلال و پرسپولیس انرژی زیادی از حریفان این تیم‌ها می‌گیرد و ما در دو هفته پیاپی با آنها بازی کردیم.

وی ادامه داد: واقعاً از کیفیت فنی تیمم راضی هستم، خصوصاً در بازی با استقلال اهواز. من آمار دوندگی بازیکنان را از طریق جی پی اس دیدم. این آمار نسبت به بازی‌های گذشته خیلی بهتر بود، حتی بهتر از دیدار مقابل پرسپولیس و استقلال که این برای من جای خوشحالی داشت. ما مقابل استقلال خوزستان موقعیت‌های حساسی را از دست دادیم، ولی ناراحت نیستم، چون واقعاً بچه‌های ما بسیار سختکوش بازی کردند و روی یک غافلگیری گل خوردیم. البته باید به یک موضوع دیگر هم اشاره کنم.

سرمربی تیم فوتبال ذوب‌آهن در مورد بحث داوری‌های لیگ برتر خاطرنشان کرد: جو بدی علیه ذوب‌آهن در مورد داوری به راه افتاده است. ما در همین بازی با استقلال اهواز از داوری متضرر شدیم، ولی من از آقای رحیمی‌زاده داور این مسابقه ناراحت نیستم، چون یک داور جوان است. من اعتقاد دارم کمیته داوران باید در چینش داوران توجه بیشتری کند و برای ذوب‌آهن در این مورد حساسیت به خرج بدهد. به هر حال ما مدعی هستیم. اشتباهات داوری هم برای همه تیم‌ها وجود دارد.

گل‌محمدی در پاسخ به این پرسش که «به نظر شما شانس قهرمانی کدام تیم بیشتر است؟»، گفت: پنج شش تیم بالای جدول شانس دارند، اما در بین پنج تیم بالای جدول فقط ما در لیگ قهرمانان آسیا حضور داریم. از لحاظ استراحت و فشردگی مسابقات شرایط تیم‌های دیگر بهتر است. ما سال خیلی سختی در پیش داریم و باید در سه جبهه بجنگیم. با این حال اعتقاد دارم تیم خوبی داریم. امسال باید واقعاً حرفه‌ای فکر کرده و حرفه‌ای بازی کنیم. ما تا آخرین روز مسابقات دست از تلاش و مبارزه بر نمی‌داریم و برای قهرمانی می‌جنگیم.

برخی باشگاه‌ها اقداماتی را انجام می‌دهند تا تماشای بازی‌های‌شان برای تماشاگران رایگان شود. گل‌محمدی در این خصوص گفت: با این کار از لحاظ حرفه‌ای، قوانین فیفا، بحث اسپانسرینگ و مسائل دیگر به باشگاه‌ها آسیب می‌رسد. یکی از راه‌های درآمد باشگاه‌ها بلیت‌فروشی است، ولی ما در این چند سال از نبود تماشاگران در ورزشگاه‌ها رنج بردیم. وقتی تماشاگر نباشد فوتبال لذت ندارد به همین دلیل من در این مورد موافق رایگان شدن بازی‌ها هستم. فعلاً شرایط طوری است که نمی‌توان هواداران را به ورزشگاه‌ها کشید و این شیوه جواب می‌دهد. وقتی تماشاگران هستند، می‌توان مزه شیرین فوتبال را حس کرد.