به گزارش افکارنیوز،

در آخرین روز از مسابقات جام جهانی وزنه‌برداری معلولین در امارات، بعد از ظهر امروز (جمعه) 10 وزنه‌بردار در دسته فوق سنگین با یکدیگر رقابت کردند.

در این رقابت سیامند رحمان، نماینده ایران و قوی‌ترین مرد دارای معلولیت جهان با اقتدار موفق شد به مقام قهرمانی دست پیدا کند و سومین مدال طلای ایران را به ارمغان بیاورد.

رحمان در نخستین حرکت خود وزنه 275 کیلوگرمی را مهار کرد، در حرکت دوم وزنه 286 کیلوگرمی را بالای سر برد و در سومین تلاش نیز وزنه 296 کیلوگرمی را مهار کرد تا به این مدال ارزشمند دست پیدا کند.

در رقابت‌های دسته فوق‌سنگین «جمیل الشبلی» از اردن با رکورد 220 کیلوگرم نایب قهرمان شد و وزنه‌بردار مصری با 217 کیلوگرم در رده سوم ایستاد و صاحب مدال برنز شد.

بدین ترتیب و در پایان مسابقات جام جهانی وزنه‌برداری معلولان در امارات، کاروان کشورمان موفق به کسب سه طلا توسط مجید فرزین در دسته 80 کیلوگرم، سید حامد صلحی‌پور در دسته 88 کیلوگرم و سیامند رحمان در دسته فوق سنگین، یک نقره توسط سامان رضی در دسته 97 کیلوگرم و یک برنز توسط حمزه محمدی در دسته65 کیلوگرم شد.

رقابت‌های جام جهانی وزنه‌برداری معلولین از 26 بهمن ماه با حضور بیش از 200 وزنه بردار از 42 کشور جهان آغاز شد و امروز به کار خود پایان داد.