به گزارش افق مجید صالح در نشست خبری پیش از بازی با نفت تهران در پاسخ به سؤال خبرنگاری که در مورد بیانیه شدید الحن باشگاه سایپا علیه گزارشگر بازی ایران و قطر منتشر کرد گفت:

در اکثر مصاحبه‌ها از من در مورد تیم ملی نظر خواهی می‌شود، که من فقط با گفتن یک جمله کوتاه نظری نمی‌دهم به این سؤالات پاسخ دادم که خبرنگاران می‌پرسند چرا و من حرفی نمی‌زدم، ولی امروز می‌خواهم دلیل آن را بگویم در تیم ملی که یک گل بزنیم و یا نزنیم و یک توپ وارد دروازه حریف بشود یا نشود ستون پنجم، کریم القطری، بخشش کریمانه و … لقب می‌گیریم. ارزشی ندارد که در مورد تیم ملی بخواهم حرفی بزنم.
وی ادامه داد: جوان ۲۱ ساله در خط حمله تیم ملی بازی می‌کند، جوانی که در عین جوانی پول و موفقیت دارد و اگر خیلی‌ها جای این بازیکن بودند مدل موهایشان شبیه هنرپیشه‌های هالیوود می‌شد و لباس‌های آن چنانی می‌پوشیدند و ماشین سواری می‌کردند وکارهای ناجور انجام می‌دادند؛ اما مدل موهایش را به ساده ترین شکل آرایش می‌کند و پیش از حضور در میدان دعای حضرت فاطمه می‌خواند و به این بازیکن لقب ستون پنجم داده اند.
آن هم به خاطر اینکه یک گل را نزده است. با این شرایط خدا را شکر می‌کنم در رده ملی سابقه زیادی ندارم و گرنه امروز صالح الاماراتی و صالح العربستانی می‌شدم.
سرمربی سایپا که از گزارشگر بازی ایران و قطر به شدت گلایه‌مند بود عنوان کرد: آیا می‌دانید ستون پنجم تعریفش چیست؟ ستون پنجم واژه‌اش از جنگ جهانی دوم گرفته شد و خائنانی که به کشور خود خیانت می‌کردند ستون پنجم بودند.
وی افزود: آیا کریم انصاری فرد به ایران خیانت کرده است؟ ما به کجا می‌رویم، الفاظ مهم است.
وی تاکید کرد: چرا باید به کریم انصاری فرد لقب ستون پنجم بدهیم، عرق ایرانی ما این است که همه می‌خواهند ایران برنده شود؛ اما واژه ستون پنجم در ۹۰ درصد از رسانه‌های ما تاثیر گذاشت و کریم انصاری فرد که ۸ ماه پیش با یک گل زده بهترین بازیکن شد و حتی بکن بائر در موردش نظر داد اکنون ستون پنجم می‌شود. از شما می‌پرسم که ارباب رسانه‌ها هستید. ما به کجا می‌رویم؟ این بیانیه باشگاه شدید الحن نیست یک بیانیه عادی است که معنی ستون پنجم را تعریف کردند.
صالح همچنان با عصبانیت و هیجان در مورد این موضوع صحبت میکرد و در ادامه بیان داشت: خوش به حال مربیان لیگ برتری که بازیکن ملی ندارند، امثال مربیانی مانند ابراهیم زاده که بازیکنان ملیشان با شرایط روحی و روانی بد و آسیبدیدگی تحویل باشگاهش میشوند و اکنون او نمیداند مقابل سامسونگ و پرسپولیس چه کار کند، این دستمزد مربیانی است که در باشگاهشان بازیکن ملی پوش دارند. کاش ما هم آن یک ملی پوش را هم نداشتیم. کریم انصاری فرد ۹۰ دقیقه بازی کرد و در اواخر مسابقه با عضله پا گرفته شده به میدان رفت اما وقتی یک گل نمیزند از عرش به فرش میآید این اشکال از تیم ملی نیست با کارد هم میتوان سبزی پاک کرد و هم آدم کشت.