به گزارش افکارنیوز،

فراز فاطمی، درباره دیدار این هفته استقلال برابر راه آهن اظهار داشت: برد خوبی که استقلال در دیدار قبلی برابر گسترش فولاد کسب کرد سبب شد تا این تیم از نظر روحی به شرایط خوبی رسیده و از فشارهایی که در این مدت روی بازیکنان و به ویژه کادر فنی تیم بود کاسته شود.

وی افزود: استقلال در بازی رفت با استفاده از ترکیبی جوان توانست با شادابی بیشتری در زمین حاضر شود. حضور نفراتی همچون نورافکن، خرسندنیا، محسن کریمی و شهباززاده شرایطی به وجود آورده که استقلال علاوه بر داشتن توان فیزیکی بالا با انگیزه هم در میادین ظاهر می شوند. البته چند هفته ای بود که استقلال نتایج مطلوبش را کسب نمی کرد اما با بردی که مقابل گسترش به دست آورد هم به جوانان خودش روحیه داد و هم از کورس عقب نیفتاد.

پیشکسوت استقلال ادامه داد: تیم راه آهن به تازگی سرمربی خود را تغییر داده و شاید به نوعی به لحاظ تاکتیکی تیمی ناشناخته برای استقلال باشد. با این همه چارچوب کلی کار برای نفراتی که در راه آهن حضور دارند مشخص است و اگر استقلال همانند بازی قبل با برنامه در زمین حضور پیدا کند این هفته هم حریف خود را شکست خواهد داد. اگر در 20 دقیقه ابتدایی استقلال به گل برسد می تواند از این طریق نظم تاکتیکی حریف را برهم ریخته کرده و به اهدافش برسد.

فاطمی با اشاره به جایگاه راه آهن در جدول رده بندی لیگ برتر خاطرنشان کرد: اینکه تیم راه آهن در رده پانزدهم جدول جای دارد به هیچ وجه نباید برای استقلال فریب دهنده باشد. به یاد داریم که دیدار مقابل استقلال اهواز تا چه اندازه برای استقلال مشکل ایجاد کرد. تا آنجا که استقلال پس از دیدار با استقلال اهواز و کسب یک تساوی دور از انتظار در بازی بعد مقابل نفت شکست خورد. 

وی اضافه کرد: با توجه به تجربه نزدیکی که استقلال در رویارویی با تیم های ته جدولی دارد هرگز نباید حریف این هفته خود را دست کم بگیرد چون ممکن است بار دیگر از کسب امتیاز باز بماند و این همان چیزی است که رقبای استقلال در صدر جدول انتظارش را می کشند. 

فاطمی همچنین درباره غیبت چند بازیکن اصلی استقلال در این دیدار گفت: غیبت حنیف عمران زاده در خط دفاع و امید ابراهیمی در هافبک می تواند تا حدودی برای استقلال آزاردهنده باشد. اما جوانان خوبی همچون امین حاج محمد و خرسندنیا هستند که می توانند در فاز دفاعی به استقلال کمک کنند. من حتم دارم استقلال می تواند راه آهن را شکست دهد تا صدرنشینی اش ادامه پیدا کند.