به گزارش افکارنیوز،

سهراب بختیاری زاده، درباره اینکه استقلال در هفته های منتهی به پایان اسفند فوتبال مورد پسند طرفدارانش را به نمایش نگذاشته اظهار داشت: تیم های لیگ برتری تا اینجا 23 بازی انجام دادند که این به همه آنها کمک می کند تا شناخت بیشتری نسبت به رقبای خود به دست بیاورند. استقلال هم از این قاعده مستثنی نیست و رقبایش به خوبی شرایط تاکتیکی این تیم را شناخته اند.

وی افزود: نکته دیگری که درباره استقلال قابل توجه است اینکه این تیم صدرنشین جدول هم بوده و رقبا برای پایین کشیدن آن دست به هر تاکتیک یا ضد تاکتیکی می زنند. در همین بازی آخر مقابل پدیده شاهد بودیم که چطور این تیم پرس هافبک های استقلال را از جلو هجده قدم تیم مظلومی آغاز می کرد و تمام راه های نفوذ را روی هافبک ها و بازیکنان کناری استقلال بسته بود.

مدافع اسبق استقلال اضافه کرد: با این وجود عملکرد خط دفاع استقلال در این بازی خوب بود و به پدیده اجازه نداد تا از برنامه ای که برای ضد حملات داشت استفاده کند. کاملا مشخص بود که بازیکنان پدیده قصد دارند با دریافت توپ از هافبک های استقلال با دو یا سه پاس آن را به دروازه استقلال برسانند اما مدافعان استقلال هوشیارانه عمل کردند تا کمترین خطر در هفته های اخیر روی دروازه های این تیم به وجود بیاید. 

بختیاری زاده با اشاره به صدرنشینی استقلال تاکید کرد: آنچه در فوتبال امروزی اهمیت بیشتری دارد کسب نتیجه و امتیاز است. در جام جهانی هم دیدید که برزیل با آن همه ستاره تکنیکی مقابل آلمانی که به نتیجه و صعود فکر می کرد با هفت گل مغلوب شد. استقلال هم این هفته ها سعی کرده تا به رغم مشکلاتی که از نظر مصدومیت بازیکنان یا محرومیت مهره های اصلی اش داشته نتایجش را بگیرد که گرفته و با وجود رقبای سرسختی مثل ذوب آهن و استقلال خوزستان که سایه به سایه اش حرکت می کنند همچنان صدر جدول را در اختیار دارد.

وی با اشاره به تعطیلات نوروزی گفت: کادر فنی استقلال می تواند ظرف این مدت با برطرف کردن ناهماهنگی اندک میان نفرات جوان و باتجربه یک تیم یکدست را تشکیل داده و در هفت مسابقه ای که تا پایان فصل دارد نتایج مورد نظرش را کسب کند. ذکر این نکته هم مهم است که استقلال همواره مقابل تیم های بزرگ و قدرتمند بهتر کار می کند. شاید رویارویی با تیم های پایین جدول برای استقلال سخت تر از مسابقه دادن با تیم های بالای جدولی باشد.

بختیاری زاده در پایان با اشاره به فرارسیدن ایام نوروز گفت: امیدوارم سال پیش رو برای همه هموطنانم به ویژه طرفداران استقلال و فوتبال سالی سرشار از شادی و سلامتی باشد. همچنین امیدوار هستم تیم استقلال با کسب روند صدرنشینی اش در سال جدید یک جام قهرمانی دیگر به هوادارانش هدیه کند.