به گزارش افکارنیوز،

علی کفاشیان در گفت‌وگویی با رادیو ورزش در خصوص اینکه چرا اینطور اعلام کرده که رفتن کی‌روش به او ارتباطی ندارد، گفت: هیچ‌وقت اینطور نگفتم. خبرنگاران پرسیدند فلان کارشناس گفته و من هم گفتم که صحبت‌های او به من ارتباطی ندارد اما طور دیگری استنباط کرده و نوشتند.

وی در مورد مشکلات مربوط به تیم ملی گفت: خوشبختانه این بار تیم ملی با قدرت به مرحله نهایی انتخابی جام جهانی رسید چرا که ما قبلاً حتی برای رسیدن به دور نهایی هم دغدغه داشتیم. بر همین اساس امروز برای رفع مشکلات تیم ملی در جلسه‌ای 4.5 ساعته با کی‌روش، او خواسته‌های همیشگی‌اش را مطرح کرد و اعلام کرد که دور دوم دیگر مثل دور اول نیست و در این مرحله کار سختی داریم چون همه تیم‌ها با تدارک کامل برای صعود به جام جهانی می‌آیند و اگر مشکلات فعلی که در حال حاضر وجود دارد ادامه‌دار باشد کار برایم مشکل است و نمی‌توانم آبروی چندین ساله‌ام را بگذارم و بعداً پاسخگو باشم.

کفاشیان گفت: در هر صورت کی‌روش معتقد بود که با یک مقدار تسهیلات می‌توان به راحتی به جام جهانی رفت و از من خواست که به شرط برطرف شدن مشکلات بماند و در غیر این صورت از من خواست که اجازه بدهم که او برود که در پاسخ به وی گفتم دیگر این موضوع در اختیار من نیست و چون حالا کاندیدا نیستم بعداً این طور استنباط خواهد شد که چون نمی‌خواستم بمانم کی‌روش را رد کرده‌ام برود.

رئیس فدراسیون فوتبال تصریح کرد: کی‌روش تقاضای زیادی ندارد و فقط امکانات می‌خواهد و درخواست‌هایش نیز قابل اجرا است. او از دولت و وزارت حمایت می‌خواهد تا از رقابت‌های پیش‌رو سربلند بیرون بیاید. واقعاً تأمین یک بودجه 25 میلیاردی برای تیم ملی دشوار نیست و ما به راحتی می‌توانیم با چنین اعتباری به جام جهانی برویم که حضور در این رقابت‌ها خودش 50 میلیارد پول برای ما به همراه خواهد داشت و این یعنی هزینه‌هایی که کرده‌ایم بیشتر از آن هم در خواهد آمد.

وی افزود: امروز آرزوی همه کشورهای آسیایی این است که در رنکینگ فیفا اول باشند و حتی رئیس فدراسیون کره جنوبی می‌گوید ما هر زمان که به ایران برخورد می‌کنیم تنمان می‌لرزد و همه مردم کره کی‌روش را می‌شناسند. امروز نفوذ خوبی در AFC داریم و باید اعتبارمان را حفظ کنیم ضمن اینکه فوتبالمان روند خوبی را طی می‌کند و در تمام رنکینگ‌های آسیا اول هستیم. باید افتخاراتمان را حفظ کنیم که برای حفظ آن چیز زیادی هم نمی‌خواهیم.

کفاشیان گفت: به طور مثال زشت است که هنوز طبقه دوم آزادی صندلی ندارد. فردا در همین استادیوم باید با ژاپن و کره بازی کنیم و میلیون‌ها نفر این بازی را خواهند دید و بد است که طبقه دوم خالی از تماشاگر باشد آن هم بخاطر نبود صندلی.

رئیس فدراسیون فوتبال در پاسخ به این سوال که این دلیل نمی‌شود کی‌روش بخواهد به اسدی بگوید او فرق زمین فوتبال و زمین سیب‌زمینی را نمی‌داند، گفت: این اختلافات بد است و من یک جاهایی اخلاق کی‌روش را نمی‌پسندم و قبول دارم که او یک تندی‌هایی دارد و واقعیت این است که زمین نداریم و پول هم نداریم که به موقع پاداش‌ و حقوق را بدهیم، با این وضعیت کی‌روش هم دوست دارد برود و هم دوست دارد نرود!

وی در مورد اینکه کی‌روش دفعه قبل هم گفته بود نمی‌توانم با این شرایط کار کنم، گفت: درست است و ما هم کار را تمام کردیم و کی‌روش هم رفت اما پای وزارت به میان آمد و او دوباره ماندنی شد ولی در ادامه حمایت‌های لازم انجام نشد. نمی‌دانم چرا این اتفاق افتاد حالا یا بودجه نبود و یا موضوع دیگری بود. 20-10 میلیارد پولی نیست و می‌توان آن را تأمین کرد اما چون شاید من هستم این اتفاقات می‌افتد، اعلام کردم حاضرم کنار بروم تا مشکلات هم حل شوند.

کفاشیان افزود: در هر صورت ما هم مشکلات زیادی داریم و باید با این مشکلات امورات خود را بچرخانیم. از یک طرف از فیفا 2.5 میلیارد می‌خواهیم که آنها می‌گویند تا شماره حساب مستقیم ندهیم این پول را نمی‌دهند و از سوی دیگر اعلام می‌شود که سوئیفت‌ها باز شده اما این‌هایی که می‌گویند که از سوئیفت رونمایی شده، این مسائل فقط برای اخبار است و هنوز سوئیفتی باز نشده تا ما از طریق آن مشکلمان را حل کنیم.

وی در پاسخ به این سوال که آیا در 11 اردیبهشت انتخابات برگزار می‌شود یا خیر؟ گفت: من هم نمی‌دانم اما ما آمادگی برگزاری انتخابات را داریم به شرط اینکه اساسنامه مورد قبول دولت و سازمان بازرسی قرار بگیرد.

وی در پاسخ به این سوال که اگر دولت بخواهد در اساسنامه تغییر ایجاد کند چه اتفاقی می‌افتد؟ گفت: تکلیف سخت‌تر خواهد شد. شاید بتوانیم مجمع را قانع کنیم اما باید به فیفا گزارش بدهیم چون قبلاً گفته‌ایم که این اساسنامه مصوبه دولت را دارد و بعد می‌گویند چرا دروغ گفته‌اید و خطرناک خواهد شد. دولت باید قبول کند که فدراسیون با این اساسنامه باید اداره شود نه اساسنامه سال 81 چون اگر غیر این باشد مشکلاتی مثل تعلیق را دوباره خواهیم داشت. اعتقاد دارم باید سریعتر مصوبه را بگیرند تا انتخابات را به سرعت برگزار کنیم.

رئیس فدراسیون فوتبال گفت: باید یک مقدار گذشت داشت و در خیلی موارد باید اختلافات و دعواها را علنی نکرد. من خودم از این اخلاق‌ها دارم و امیدوارم دو طرف هم مسائل را رعایت کنند.

کفاشیان در پایان درباره اینکه کی‌روش گفته‌ است که بازی تمام شده و آنها برنده شده‌اند و این آیا به نشانه خداحافظی این مربی است؟ تاکید کرد: این طور نیست، ما اگر تضمین بدهیم که شرایط را فراهم می‌کنیم، او خواهد آمد. من حتی از او خواهش کردم تا به قرعه‌کشی جام جهانی برود و قول می‌دهیم تا امکانات را فراهم کنیم. هر فردی هم که رئیس بشود صلاح بر این است که خواهش کند تا کی‌روش بماند چون الان وقت عوض کردن مربی نیست.