به گزارش افکارنیوز،

تیم ملی هندبال کشورمان در نخستین دیدار خود در مسابقات مرحله دوم انتخابی المپیک از ساعت 21:45 امشب (جمعه) در شهر مالمو سوئد مقابل تیم ملی هندبال این کشور به میدان رفت و در نهایت برابر تیم عنوان‌دار هندبال جهان شکست خورد.

سعید برخورداری، مجتبی حیدرپور، میلاد مسائلی، شاهو نصرتی، سجاد استکی، پویا نوروزی‌نژاد، امین یوسفی‌نژاد، محسن باباصفری، مجتبی کرمیان، امین کاظمی، علی شیرانی، سجاد ندری، محمد سیاوشی، محسن هنزایی، افشین صادقی و محسن کریمیان یاران ایران در این رقابت‌ها هستند.

سوئد نیز با ترکیب ماتیاس اندرسون، جیم گوتفریدسون، مارکوس اولسون، کیم آندرسون، یوناس کهلمن، نیکلاس اکبرگ، لوکاس نیلسون، یوناتان اشتن‌باکن، یسپر کنرادسون، توبیاس کارلسون، یوهان یاکوبسن، میکائیل آپل‌گرن، فردریک پترسن، ماتیاس زاخریسون، آندریاس نیلسون و یسپر نیلسن راهی این دیدار شد.

نیمه نخست این دیدار با نتیجه 16 بر 9 به‌سود سوئد به پایان رسید و در نهایت سوئد موفق شد در نخستین گام ایران را با نتیجه 34 بر 19 مغلوب کند.

تیم ملی هندبال کشورمان در مرحله نخست مسابقات انتخابی المپیک در قاره آسیا پس از قطر به عنوان نایب‌قهرمانی رسید و به‌همراه تیم بحرین به مرحله دوم این مسابقات راه یافت. در گروه‌بندی مرحله دوم مسابقات انتخابی المپیک ایران در گروه دوم در کنار اسپانیا، اسلوونی و سوئد قرار گرفت و لهستان، مقدونیه، شیلی و تونس در گروه اول و دانمارک، کرواسی، نروژ و بحرین در گروه سوم قرار گرفتند.

تیم کشورمان در ادامه این رقابت‌ها فردا (شنبه) از ساعت 18:45 به مصاف تیم اسپانیا خواهد رفت و یکشنبه با اسلوونی دیدار می‌کند.

در پایان این مرحله از مسابقات تیم‌های اول و دوم گروه‌های سه‌گانه به‌صورت مستقیم 6 جایگاه باقی‌مانده شرکت کنندگان در رقابت‌های هندبال المپیک ریو2016 را پر می‌کنند. پیش از این فرانسه، برزیل، آرژانتین، قطر، آلمان و مصر برای شرکت در رقابت‌های هندبال المپیک ریو انتخاب شده‌اند.