به گزارش افکارنیوز،

با توجه به رای صادره AFC درخصوص برگزاری دیدار بین تیم‌های ایرانی و عربستانی در لیگ قهرمانان آسیا، قرار است سه تیم ذوب‌آهن، تراکتورسازی و سپاهان، دیدارهای خود را در خاک عمان برگزار کنند.

درهمین رابطه، ذوب‌آهن که باید اولین بازی نمایندگان ایران در عمان را انجام دهد، کارهای اجرایی‌اش برای دیدار مقابل النصرعربستان انجام شده و شرایط برگزاری این بازی مهیا است.

گفتی است میزبانی از تیم‌های عربستانی، مبلغی معادل 350 میلیون تومان هزینه در بردارد. این هزینه شامل پرداخت مبالغ AFC، هزینه عربستانی‌ها و هزینه میزبان با کاوران 50 نفر است.

 

همچنین تیم‌های ایرانی که باید در ورزشگاه سلطان قابوس مقابل عربستانی‌ها قرار گیرند، شاید با تغییر در برنامه تمرینی خود روبرو شوند.

با توجه به قانون AFC که می‌گوید تیم‌ها باید روز قبل از بازی درو ورزشگاه اصلی مسابقه تمرین کنند، به دلیل پشت سرهم بودن دیدارهای تراکتورسازی و سپاهان در 14و 15 اردیبهشت، زمین تمرین نمایندگان ایران قبل از بازی مقابل الهلال و الاتحاد، تغییر می‌کند و به ورزشگاه السیب منتقل می‌شود.

با توجه به اینکه تعداد ایرانی‌های مقیم مسقط کم است و با توجه به فاصله 3 ساعته زمینی دبی به پایتخت عمان، این احتمال وجود دارد که ایرانی‌های مقیم دبی با ماشین به مسقط بروند. البته مسئولان فوتبال عمان در صدد هستند شرایطی را فراهم کنند تا هواداران عمانی برای حمایت از ایرانی‌ها به ورزشگاه بروند.

گفتنی است عبدالرضا یلوه، مسئول هماهنگی حضور باشگاه‌های ایران در عمان، در گفت‌وگو با میزان این اخبار را تایید کرد.