به گزارش افکارنیوز،

پرویز مظلومی درست می‌گوید وقتی تاکید دارد که چرا کسی از پرسپولیس انتقاد نمی‌کند و همه انتقادها به سمت استقلال است. تورق رسانه‌ها و انتقادهایی که پیشکسوتان این تیم از تیم مظلومی دارند، حرف‌های حسن زاده، نیکبخت، فراز فاطمی، علی جباری و سید عباسی و... . در مقابل حرف‌های وحید قلیچ و عربشاهی و دیگر پیشکسوتان پرسپولیس که با انرژی زیاد در حال کری خواندن و بردن دربی هستند سندی است برای این حرف مظلومی که هنوز حتی همین امروز هم در جدول بالاتر از پرسپولیس قرار دارد و اتفاقا پرسپولیس هم در انزلی بازی بسیار قابل انتقادی را از خود نشان داد.

دلیل این دو نوع نگاه متفاوت اما چیست؟ چرا انتقاد رسانه‌ها، پیشکسوتان و حتی هواداران استقلال از این تیم  بسیار بیشتر از پرسپولیس است؟

حرکت به سمت پایین

شاید اولین و واضح ترین دلیل انتقادهای بیشتر استقلالی‌ها از این تیم پیکان آن باشد که به سوی پایین است. استقلال خوب شروع کرد و متر اندازه گیری این تیم همان ابتدای فصل بوده و حالا که خیلی نرم به سمت پایین حرکت می کند این نوع حرکت به ضرر مظلومی در حرکت است اما در آنسو تیم برانکو در ابتدای فصل فاجعه متحرک بود و آرام آرام بالا آمد و حالا رسیده به پشت گردن استقلال.

سرخ‌ها برانکو را بیشتر دوست دارند

این اما تنها دلیل انتقادهای بیشتر از استقلال نیست، دلیل دیگر آن است که هواداران، پیشکسوتان و رسانه های پرسپولیس، برانکو را هم قبول دارند و هم  دوست دارند. کارنامه برانکو و شخصیت ناب او و بی ادعا بودنش و البته بازی های تهاجمی‌تر پرسپولیس این تیم را با حامیان بیشتری به جلو هدایت می‌کند اما در حوزه پیشکسوتان و هواداران و رسانه‌های استقلالی اعتماد کاملی به مظلومی وجود ندارد و ترس از سقوط استقلال نسبت به امید قهرمانی با مظلومی بیشتر است و همین موضوع انتقادها را بیشتر می‌کند، این همه در حالی رخ می‌دهد که تیم مظلومی بیش از بیست هفته صدرنشین بوده و هرگز در پایین جدول  قرار نگرفته و شرایطی در مجموع بهتر از پرسپولیس برانکو را رقم زده است.

پرسپولیس تشنه جام

اما این هم پایان کار شمارش دلایل نیست. نکته بعدی این است که پرسپولیس ۸ سال است جام نگرفته و حالا همه این تیم را از سکو تا داخل زمین و پیشکسوتان تشنه کرده است. در واقع اتحاد عمیقی بر حسب همین تشنگی به صورت خودجوش به وجود آمده که هیچکس حاضر نیست باز هم عیبی از پرسپولیس بگیرد و همه می خواهند این تیم را قهرمان ببینند و بعد از آن اگر دعوا و یا ادعایی دارند مطرح کنند. این موضوع اما برای مظلومی وجود ندارد و هم خودش و هم امیر قلعه نویی در جام حذفی و لیگ سه و چهار سال قبل قهرمان شده اند و در بقیه سال ها تا روز آخر مدعی و در کورس قهرمانی بوده اند و حتی به چهار تیم برتر آسیا هم رسیده اند به این ترتیب هر نتیجه‌ای پایین‌تر از اینها که بر شمردیم برای پیشکسوت، هوادار و ... شکست محسوب می‌شود.

همه این دلایل موجب شده که حمایت از برانکو چندین برابر مظلومی باشد و این مربی حق دارد که نسبت به وضعیت موجود معترض باشد هرچند در رقم خوردن این وضعیت خودش هم نقش داشته است.