به گزارش افکارنیوز،

فریدون اصفهانیان در رابطه با قضاوت روز گذشته محسن ترکی در دربی 82 اظهار داشت: در مجموع و با توجه به اینکه بازی بسیار پرافت و خیزی بود ترکی نمره قبولی گرفت. هر شش گل مسابقه در شرایط سالم به ثمر رسید و در صحنه های تاثیرگذار داور بازی هیچ اشتباهی نکرد. جا دارد از قضاوت خوب ترکی و کمک هایش در این مسابقه تشکر کنیم چون روز خوبی را برای داوری فوتبال ایران رقم زد.

وی ادامه داد: دوندگی بالای محسن ترکی در این مسابقه یکی از نکات مثبت قضاوت او در بازی دیروز بود. البته هر داور در هر بازی که قضاوت می کند قطعا اشتباهات کوچکی دارد و ترکی نیز از این قاعده مستثنی نیست. داور دربی از زبان بدن خود به خوبی استفاده کرد و نگذاشت بازی وارد تنش و حاشیه شود.

رئیس کمیته داوران در واکنش به اعتراض پرسپولیسی ها به اخطار مهدی طارمی و احتمال پاک شدن این کارت زرد تصریح کرد: اصلا چنین امکانی وجود ندارد. چون من در آن صحنه دیدم که طارمی مانع زدن ضربه از سوی استقلالی ها شد که یک حرکت غیرورزشی محسوب می شود. اگر قرار باشد هر کارت زردی بعد از مسابقه پاک شود که دیگر هیچ کس نه محروم خواهد شد و نه اخطار می گیرد. 

اصفهانیان در ادامه با اشاره به جو ورزشگاه گفت: با وجود اینکه دربی برنده داشت اما کمتر کسی در مسابقه دیروز حرف بدی را از زبان هواداران استقلال علیه داور شنید که اتفاق بسیار خوب و مثبتی است. البته متاسفانه پرتاب نارنجک دوباره در فوتبال ما مد شده که اصلا اتفاق خوبی نیست و باید سریعتر جلوی آن را گرفت.

وی در پایان در خصوص دو صحنه که برخی ها معتقدند داور در آن ها اشتباه کرده توضیح داد: از شب گذشته دیدم در شبکه های اجتماعی عکسی پخش شده که می گویند پنالتی پرسپولیس از خط عبور کرده اما زاویه آن عکس اصلا خوب نیست و کاملا مشهود و واضح بود که آن توپ گل نشده است. همچنین درباره گل اول پرسپولیس باید بگویم طارمی به هیچ عنوان در آفساید نبود و کمک داور عملکرد بسیار خوبی داشت.