به گزارش افکارنیوز،

حمید استیلی  درباره پیروزی سرخپوشان در دربی 82 اظهار داشت: جمعه یک دربی زیبا را مشاهده کردیم. بحث مهمی که بر روند پرسپولیس و نمایش امروزش تاثیرگذار بود تمدید قرارداد برانکو بود. وقتی این مربی قراردادش را تمدید شده برای دو سال دید و از ثبات کاری اش آسوده خاطر شد با همان تیم هجومی بازی های قبل به مصاف استقلال آمد.

وی ادامه داد:آنها با آنکه کامیابی نیا را نداشتند با حضور عالیشاه و با سیستم 2-4-4 لوزی و یا 1-1-4-4 به میدان رفتند. تفاوت مهم دو تیم در نیمکت های آنها بود. پرسپولیس قرارداد برانکو را تمدید کرده بود و استقلال به خاطر چند بازی اخیر نیمکتی لرزان داشت. در این بازی استقلالی ها آرش برهانی را پس از هفته ها نیمکت نشینی در ترکیب اصلی قرار دادند و خرسندنیا نیز اضافه شده بود. استقلال سردرگم بود و در فاز هجومی خطرناک ظاهر نمی شدو موقعیت های زهرداری نداشت در شروع بازی و در 5 دقیقه اول آوانتاژ خوب  ترکی باعث شد تا طارمی گل بزند. 

سرمربی اسبق پرسپولیس در ادامه گفت: این بازی یکی از بهترین دربی های سال های اخیر بود. وقتی شش گل به ثمر می رسد و هر دو تیم موقعیت های خوبی را ایجاد می کنند مشخص است که بازی خوبی بوده است. مهدی رحمتی یک پنالتی گرفت و یک موقعیت صددرصد را از عالیشاه گرفت. بعداز گل پرسپولیس استقلال می توانست توسط برهانی به گل برسد اما این بازیکن در موقعیت تک به تک توپ را از دست داد و دقایقی بعد روی کرنر صاحب موقعیت شدند که باز هم از دست دادند.

استیلی درباره اهمیت پنالتی مهار شده توسط رحمتی خاطرنشان کرد: اگر در اواخر نیمه اول پرسپولیس آن پنالتی را گل می کرد نیمه دوم شاید نتیجه غیرقابل تصوری رقم می خورد. پرسپولیس در دقایق 52 و 53 باز هم می توانست به گل برسد و بالاخره روی اشتباه سوشا استقلال به گل خود رسید. در ادامه پرسپولیس با آوردن کفشگری کمی حالت تدافعی پیدا کرد اما باز هم روی یک ضدحمله و انتقال خوب توپ از دفاع به حمله آنها به گل رسیدند. 

پیشکسوت پرسپولیس مهم ترین کار برانکو در این تیم را ایجاد روحیه فداکاری و رفاقت دانست و افزود: درست است که طارمی آن پنالتی را از دست داد اما در صحنه گل چهارم با از خودگذشتگی توپ را به مسلمان داد تا او گل بزند. ما می بینیم که به رغم پنالتی هایی که در این فصل طارمی خراب کرده همه بازیکنان تلاش می کنند تا باز هم او پنالتی بزند و آقای گل شود. کار مهم برانکو همین ایجاد دوستی و رفاقت در پرسپولیس است.

وی بهترین بازیکنان پرسپولیس در میدان را مسلمان و رضاییان معرفی کرد و اذعان داشت: بازیکنی مثل رضاییان 90دقیقه در حمله بود. در استقلال هم برنامه آنها نفوذ از راست و از جایی که فخرالدینی و خسرو حیدری حضور داشتند بود. 

استیلی در پایان گفت: نکته مهم دیگر دربی رفتار خوب هواداران بود. طرفداران استقلال هم شکست را پذیرفتند و این نکته خیلی خوبی بود. ضمنا بازیکنان پرسپولیس باید بدانند با چه زحمتی صدر جدول را به دست آوردند و آن را به راحتی از دست ندهند. این تیم اگر به همین شکل ظاهر شود قهرمان خواهد شد.