برای یک روز هیجان انگیز چقدر حاضرید بپردازید و برای آن ریسک کنید.اینکه بتوانید به آرزوی دیرینه بسیاری از افراد که همان پرواز در آسمان است، دست یابید.

به گزارش برنا برای تجربه این کار چند راه وجود دارد؛ به یکی از باشگاه‌های ورزشی هوانوردی در مکان‌های مرتفع و باز مانند آب سرد دماوند، آبیک قزوین و مکان‌های تفریحی دیگری در اطراف تهران بروید. برای این کار و تجربه یک پرواز ۱۵ دقیقه‌ای، ۴۰ هزار تومان باید پرداخت. یک پرواز ۲نفره که مربی در کنار هر فرد حضور دارد.

برای تجربه پرواز با پاراگلایدر، تورهای ۲ الی ۳ روزه وجود دارند که علاقمندان آماتور این رشته را به طبیعت شمال کشور مانند ناهارخوران گیلان می برد و لذت یک پرواز به علاوه گشت و گذار در طبیعت را می چشند. در این تورها علاوه بر یک پرواز ۲۰ تا ۳۰ دقیقه مناطق دیدنی آن منطقه را به شرکت کننده‌ها نشان می دهند.

ماجراجویی های ۲ دوروزه
یک آژانس هواپیمایی که تورهایی با عنوان ماجراجویانه دارد درباره تجربه پرواز با پاراگلایدر به خبرنگار برنا می گوید: خیلی از کسانی که برای اولین بار می پرند ۲۰ دقیقه هم تحمل پرواز را ندارند و ممکن است حالشان بهم بخورد. در این پروازها یک مربی با تجربه هر فرد را همراهی می کند.

وی درباره شرایط این تورها ادامه می‌دهد: برای این توره ۲ الی ۳ روزه که در هتل ۴ ستاره به همراه صبحانه، نهار و شام برگزار می شود ۱۶۰ تا ۱۸۰ هزار تومان باید پرداخت کرد.


تئوری و عملی و آزمون کتبی
افرادی که تست پرواز به آنها مزه کرده باشد باشگاه های ورزشی ورزش های هوایی وجود دارند که در این زمینه کلاس های تئوری و عملی و آزمون کتبی برگزار می کنند.

مسوول باشگاه ورزشهای هوایی به خبرنگار برنا درباره دوره های آموزشی این رشته ورزشی توضیح می دهد: برای آموزش پاراگلایدر ۵ جلسه توجیهی و ۶ جلسه یک و نیم ساعته عملی دارد. در هنگام پرواز هنرجو با بی سیم با مربی در ارتباط است و نکات لازم را دریافت می کند. برای آموزش باشگاه تجهیزات لازم را در اختیار ورزشکاران قرار می دهد؛ قیمت این دوره ۶۸۰ هزار تومان است.