تيم ملي بسكتبال ايران در نخستين ديدارش در نمايشي پايينتر از حد انتظار چين تايپه را از پيش رو برداشت.

به گزارش ایسنا، ملی پوشان بسکتبال ایران در نخستین دیدار از رقابت‌های قهرمانی آسیا برابر تایوان به میدان رفتند و توانستند در این دیدار نزدیک با نتیجه ۴۹ بر ۳۷ به پیروزی برسند.

کوارتر نخست مسابقه با امتیازآوری کاپیتان تیم ملی آغاز شد. در همان ابتدا پرتاب صمد نیکخواه بهرامی ایران را از چین تایپه پیش انداخت.

مسابقه بسیار نزدیک و بدون امتیاز سپری می‌شد که " چن " فوروارد چین تایپه توانست هفتمین امتیاز تیمش را کسب کند تا بازی در دقیقه ششم این کوارتر ۶ بر ۴ به سود چین تایپه باشد. در دقایق پایانی کوارتر نخست ارسلان کاظمی توانست با پرتابی زیبا دوباره ایران را از حریفش پیش بیاندازد تا این کوارتر با نتیجه ۱۰ بر ۸ به سود ایران به پایان برسد.

کوارتر دوم نبر ایران برابر چین تایپه با برتری حریف ایران آغاز شد. " وو تائو هاوو " سنتر تیم چین تایپه با امتیاز آوری در آغاز کوارتر توانست جمع امتیازهای تیمش را به عدد ۱۴ برساند. ماتیچ با اضافه کردن اصغر کاردوست این بازیکن را کنترل کرد.

تیم ملی با امتیاز آوری نیکخواه بهرامی دوباره از حریف پیشی گرفت تا تنها ۲ دقیقه مانده به پایان نیمه نخست مسابقه این تیم ایران باشد که با نتیجه ۱۶ بر ۱۴ از چین تایپه پیش بیفتد. در دقیقه‌های پایانی مسابقه بود که " لین چین " بازیکن تیم چین در یک ضد حمله توانست امتیاز آوری کند تا در پایان کوارتر دوم این چین تایپه باشد که با نتیجه ۱۱ بر ۷ به برتری برسد.

نیمه نخست این مسابقه با نتیجه ۱۹ بر ۱۷ به سود چین تایپه به پایان رسید.

نیمه دوم مسابقه با قدرت نمایی حامد حدادی در زیر سبد چین تایپه آغاز شد. پرتاب سه امتیازی صمد نیکخواه‌بهرامی دوباره برتری را به کاروان ایران آورد تا ماتیچ با خیالی آسوده‌تر بتواند در کنار زمین تیمش را هدایت کند. ارسلان کاظمی که وارد زمین شده بود توانست برتری ایران را به ۵ امتیاز برساند تا ایران در کوارتر سوم با نتیجه ۱۵ بر ۱۲ به پیروزی برسد.

کوارتر چهارم این مسابقه با درخشش صمد نیکخواه بهرامی آغاز شد. کاپیتان تیم ملی که امتیاز آورترین بازیکن میدان بود توانست پرتاب‌هایش را یکی پس از دیگری وارد سبد کند و اختلاف را بیشتر کند تا در پایان کوارتر چهارم ایران با نتیجه ۱۷ بر ۶ به پیروزی برسد و در پایان با نتیجه ۴۹ بر ۳۷ نخستین بردش را جشن بگیرد.

ایران در حالی در این دیدار به امتیاز ۵۰ هم نرسید، که انتظار می رفت با توجه به حضور ارسلان کاظمی حامد حدادی و صمد نیکخواه بهرامی با اختلاف بیشتری مقابل تیم نه چندان قدرتمند چین تایپه به برتری برسد.

البته جام ویلیام جونز که با قهرمانی ایران به پایان رسید، نشان داد که ملی پوشان ایران در بازی‌های نخست معمولا نمی توانند تمام توانایی‌هایشان را به نمایش بگذارند. ایران در جام ویلیام جونز هم با شکست مقابل فیلیپین کارش را آغاز کرد اما در پایان به مقام قهرمانی رسید.

عملکرد ملی‌پوشان در این مسابقه به شرح زیر است:

آرن داوودی ۲۱ دقیقه با ۳ امتیاز

مهدی کامرانی ۳۵ دقیقه ۲ امتیاز

جواد داوری ۱۷ دقیقه ۲ امتیاز

ارسلان کاظمی ۲۴ دقیقه ۸ امتیاز

اوشین ساهاکیان ۱۶ دقیقه ۶ امتیاز

حامد آفاق ۲۶ دقیقه ۲ امتیاز

صمد نیکخواه بهرامی ۲۱ دقیقه ۱۸ امتیاز

حامد حدادی ۲۹ دقیقه ۸ امتیاز

تيم ملي ايران در دومين ديدار خود روز جمعه به مصاف قطر مي رود.