به گزارش افکارنیوز،

محسن مسلمان در خط هافبک به خوبی وظایف بازیسازی را انجام داد و حتی توانست نام خودش را به عنوان یکی از گلزن‌های دربی در تاریخ ثبت کند. مسلمان درباره پیروزی در دربی و حاشیه‌هایی که در این مسابقه رخ داد، حرف‌های جالبی می‌زند. مصاحبه هافبک پرسپولیس را می‌خوانید.

 

* تصور می‌کردی دربی اینقدر زیبا شود؟

پیش‌بینی می‌کردم بازی زیبا شود ولی فکر نمی‌کردم 6 گل رد و بدل شود. به‌ هر ‌حال این بازی حساس بود و پیش‌بینی می‌شد که شاهد یک بازی محتاط باشیم. با این حال هر 2 تیم تهاجمی بازی کردند و ما توانستیم از موقعیت‌ها بهتر استفاده کنیم.

* چرا پرسپولیس اینقدر راحت و بدون استرس بازی کرد؟

قبل از بازی این جو ایجاد شده بود که شانس برد پرسپولیس بیشتر است. برانکو روی این موضوع حساس شده بود و قبل از بازی به ما تأکید کرد که دیدار با استقلال اصلاً آسان نیست. استقلال اگر قوی نبود، 25 هفته در صدرجدول قرار نداشت. برای این بازی آمادگی قبلی داشتیم و هم‌قسم شده بودیم که 3 امتیاز را بگیریم.

* با زدن 4 گل نماد استقلالی‌ها را خراب کردید، در این مورد چه صحبتی داری؟

من به این چیزها اعتقاد ندارم و هدف‌مان گرفتن 3 امتیاز بود. خوشحالم که هواداران را شاد کردیم. ما در پایین جدول قرار داشتیم و خوشبختانه توانستیم آرام آرام به بالا بیاییم.

* خوشحالی‌های بازیکنان پرسپولیس حواشی زیادی را ایجاد کرد. آیا با نشان دادن عدد 6 قصد کری خواندن برای استقلالی‌ها را داشتید؟

ما دنبال عدد بازی در دربی نبودیم. قبل از بازی قرار گذاشتیم که اگر گل بزنیم با دست‌هایمان عدد 2 و 4 را در کنار هم قرار دهیم و یاد هادی نوروزی را زنده کنیم. حالا بعضی‌ها شاید تصور می‌کنند که هدف ما نشان دادن عدد 6 بود ولی توضیح دادم که این کار را به خاطر شماره 24 انجام دادیم.

* حرف و حدیث‌های زیادی هم درباره درگیری تو با سیدمهدی رحمتی مطرح شد. در این مورد چه صحبتی داری؟

جا دارد از سیدمهدی رحمتی عذرخواهی کنم. به ‌هر ‌حال او در نیمه اول 2 گل خورد و طبیعتاً فشار زیادی روی این دروازه‌بان وجود داشت. نمی‌دانم چرا خیلی از تیم‌ها از خوشحالی ما ناراحت می‌شوند در صورتی که این حق را داریم خوشحالی کنیم. رحمتی به سمت من آمد و حرف‌هایی رد و بدل شد اما من مقصر نبودم. در ابتدای نیمه دوم هم به سمت او رفتم تا نشان دهم مشکلی وجود ندارد. واقعاً چیز مهمی نبود و گفتم که مهدی هم کاپیتان استقلال است و چون احساس مسئولیت می‌کرد تحت فشار قرار داشت. من مقابل رحمتی همان کاری را انجام دادم که مقابل مازیار زارع انجام دادم. اگر رحمتی ناراحت شده است عذر می‌خواهم.

* مثل اینکه رحمتی در بین دو نیمه هم به رختکن شما آمده بود؟

زمانی که مهدی آمد من برای شستن دست و صورتم در رختکن نبودم. گفتم که مشکلی وجود ندارد.

* خوشحالی شما را چند سال پیش عربستانی‌ها در ورزشگاه آزادی انجام دادند. قبول داری این موضوع به خاطر آن خوشحالی عرب‌ها حساس شده است؟

فکر نمی‌کنم این مسائل ربطی هم داشته باشد. ما در بازی با صبا هم اینطوری خوشحالی کردیم. حتی بعد از بازی با دایی هم تماس گرفتیم تا اگر ناراحت شده باشد عذرخواهی کنیم. ما بزرگتر از او در فوتبال نداریم ولی دایی به ما گفت هرطور می‌خواهید خوشحالی کنید چون حق‌تان است.

* به نظر تو اگر پنالتی طارمی گل می‌شد چه نتیجه‌ای رخ می‌داد؟

مطمئناً با شرایط بهتر و خیالی آسوده به رختکن می‌رفتیم ولی این‌طور نشد. مهم این بود که 3 امتیاز را بگیریم.

* واقعاً در این بازی به 6تایی کردن استقلال فکر نمی‌کردید؟

ما دنبال 6 یا 4 نبودیم فقط برای برد به زمین آمده بودیم. در این بازی ثابت کردیم که پرسپولیس شایسته صدرنشینی است.

* قرار نبود رضاییان پنالتی را بزند؟

طارمی در تمرینات پنالتی می‌زد ولی وقتی روی محسن پنالتی شد، گویا توپ را به رامین داد. در آن لحظه طارمی درخواست کرد که پنالتی را بزند و به ‌خاطر 2 گلی که زده بود شرایط روحی بهتری داشت. این چیزها مهم نیست، مهم گرفتن 3 امتیاز بود.

* در مورد عملکرد خودت در این مسابقه و گلی که به‌ثمر رساندی صحبت کن.

از عملکردم راضی بودم و توانستم خواسته‌های برانکو را در زمین پیاده کنم. طارمی هم در آن صحنه به من لطف داشت. هر کس جای او بود شاید به من پاس نمی‌داد. مهدی فرصت مناسبی برای هت‌تریک داشت ولی موقعیت من بهتر بود و باید از او تشکر کنم. این گل را به پدر و مادرم تقدیم می‌کنم که خیلی برایم زحمت‌کشیدند.

* آیا پرسپولیس قهرمان می‌شود؟

4 هفته خیلی سخت داریم و حریفان سرسختی هم با ما رقابت می‌کنند. استقلال هنوز یکی از رقیبان اصلی ماست. فکر می‌کنم همه چیز به هفته آخر کشیده شود که امیدوارم قهرمان شویم. اگر هم زودتر قهرمان شدیم که چه بهتر. یک موضوع مهم را هم باید بگویم.

* چه موضوعی؟

از مسئولان باشگاه تقاضا دارم که پشت بازیکنان باشند. شاید گفتن بعضی چیزها مناسب نباشد ولی آقای طاهری به عنوان مدیر باشگاه درک بالایی دارد و می‌داند که بازیکنان چه نیازهایی دارند. ما برای شخصیت پرسپولیس می‌جنگیم و اگر نتوانیم قهرمان شویم به‌خاطر بی‌عرضگی خودمان است. مطمئن باشید تا آخرین لحظه برای قهرمانی می‌جنگیم.