به گزارش افکارنیوز،

پرویز مظلومی در نشست خبری پیش از دیدار تیمش مقابل فولاد خوزستان ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: هفته قبل را پشت سر گذاشتیم. تیمی که بازی سختی را می‌بازد، بازیکنان، مدیریت و کادر فنی آن ناراحتی زیاد خواهند داشت. در این هفته طوری تمرین کردیم که شادابی به تیم برگردد و بازیکنان از نظر روحی و روانی خود را به شرایط ایده‌آل برسانند.

امیدوارم با پیروزی در بازی فردا در کورس قهرمانی بمانیم

وی در ادامه افزود: بازیکنانم در هفته‌های اخیر شرایط خوبی داشتند و قطعاً تمام تلاش خود را انجام خواهند داد و با حمایت هوادارانی که واقعاً ما به پشتیبانی آنها نیاز داریم، امیدوارم فردا بتوانیم سه امتیاز بازی را کسب کنیم و در کورس قهرمانی بمانیم. ما در روزهای اخیر تمرینات منظمی را انجام دادیم و امیدوارم فردا بازیکنانم در زمین با آرامش و تمرکز خوب بتوانند سه امتیاز بازی را کسب کنند.

به تعهدی که داده بودم، عمل کرده‌ام

سرمربی تیم فوتبال استقلال در پاسخ به پرسش خبرنگاری مبنی بر اینکه تیم شما در 10 بازی گذشته تنها دو گل زده است. اگر شما جای مدیرعامل استقلال بودید چه جریمه‌ای برای بازیکنان این تیم در نظر می‌گرفتید، پاسخ داد: من مدیرعامل نیستم که جواب این سؤال را بدهم. چرا از من می‌پرسید؟ شما نگاه کنید روز اولی هم که من آمدم و با شما صحبت کردم برنامه‌ای که داده بودم این بود که سهمیه کسب کنیم و هیچ وقت قول قهرمانی نداده بودم، نگاه کنید ما الان فینالیست جام حذفی هستیم و در 24 هفته گذشته هم صدرنشین بودیم. من به تعهدی که داده بودم، عمل کرده‌ام.

24 هفته استقلال را در صدر جدول نگه داشتیم

مظلومی همچنین خاطر نشان کرد: بالاخره تمام تیم‌ها یک روزی شرایط بدی را تجربه می‌کنند و هیچ وقت نمی‌خواهم تیمم را با بارسلونا قیاس کنم. تیم رقیب (پرسپولیس) اول فصل فرازونشیب‌های زیادی داشت، اما برعکس تیم ما شرایط خوبی را تجربه می‌کرد. ما در هفته‌های اخیر مشکلات زیادی داشتیم و اکثر بازیکنان‌مان مصدوم شدند. با این وجود بازیکنانم تمام توان‌شان را گذاشتند که موفق شوند و کادر فنی هم تیم را 24 هفته صدرنشین نگه داشت.

ما زنده‌ایم و می‌جنگیم تا به هدف‌مان برسیم

وی درباره اینکه علیرضا اکبرپور اعلام کرده که دیگر باید دربی را به فراموشی سپرده و به فکر بازی‌های آینده بود و هواداران از تیم استقلال حمایت کنند، تأکید کرد: باید زندگی کرد. در فوتبال این برد و باخت‌ها وجود دارد. یک موقع بود که استقلال چهار برد پشت سر هم می‌آورد. ما نمرده‌ایم و زنده هستیم و برای بقا می‌جنگیم تا به هدف‌مان برسیم. ما به پشتوانه این هواداران به میدان می‌رویم. آنها باز هم می‌آیند و حمایت می‌کنند و امید ما به حمایت آنهاست. استقلال برای مردم است و برای من نیست. آنها تیم خود را دوست دارند، هرچند که بعد از شکست در دربی مشکلات روحی و روانی برای آنها ایجاد شد.

استقلال همیشه استقلال است

سرمربی تیم فوتبال استقلال افزود: در هر صورت استقلال همیشه استقلال است و هواداران میلیونی خود را دارد.

اگر فصل آینده در استقلال باشم کادرم را تقویت می‌کنم اما این فصل نه

مظلومی در پاسخ به این پرسش که این انتقاد از شما مطرح است که قبل از دربی دو یا سه بار ترکیب تیم خود را عوض کرده‌اید و اینکه در نشست هیئت مدیره اعلام کرده‌اید، مجید صالح را نمی‌خواهید و به‌دنبال جذب دستیار جدید هستید، تأکید کرد: صالح زحمات زیادی برای تیم کشیده است. من تمرینات تیم را به‌طور کامل در اختیار او قرار دادم. من از ابتدا هم یک تمرین‌دهنده می‌خواستم و به‌همین دلیل اختیار کامل به او دادم. او برنامه‌ریزی خوبی برای تمرینات انجام می‌دهد. من با دستیارانم اختلافی ندارم و در مورد ترکیب تیم هم به‌طور دسته‌جمعی تصمیم‌گیری می‌شود. ما با این کادر ادامه می‌دهیم و کسی به ما اضافه نمی‌شود. من پیشنهادی برای جذب مربی به هیئت‌مدیره ندادم و نیازی هم به این موضوع نیست، چون فقط چهار هفته به پایان لیگ باقی مانده است و اگر عمری باشد و سال آینده بودیم شاید کادرفنی را تقویت کنیم.

ترکیب‌مان برای دربی از ابتدای هفته قبل مشخص بود

وی خاطرنشان کرد: در دربی هم سعی کردیم از نفراتی استفاده کنیم که تجربه حضور در این بازی را دارند و از ابتدای هفته هم ترکیب همانی بود که در دربی به میدان رفت. ما نفرات پرسپولیس را کاملاً می‌شناختیم. ترکیب آنها کاملاً مشخص بود و ما به ترکیب‌شان کاری نداشتیم، بلکه براساس تفکرات و نفرات خودمان بازی کردیم. با احترامی که برای داور قائلم، اما تصمیمات او خیلی می‌توانست در نتیجه دربی تأثیرگذار باشد.

پرسپولیسی‌ها نهایت استفاده را از اشتباهات ما بردند

سرمربی تیم فوتبال استقلال در مورد اینکه آیا شما عادل شیحی را که یک بازیکن مصدوم است در دربی به بازی فرستادید و مجبور شدید او را تعویض کنید، تأکید کرد: مصدومیت شیحی رفع شده بود و کادر پزشکی تیم به او اجازه بازی داد و با نظر کادرپزشکی تیم از او استفاده کردیم. پس از بیرون آمدن شیحی مشکلاتی برای ما ایجاد کرد و دچار مشکل شدیم. در مجموع ما در بازی دربی اشتباهاتی داشتیم که پرسپولیسی‌ها نهایت استفاده را از اشتباهات ما بردند.

مظلومی در خصوص مصدومان و محرومان تیمش در بازی فردا با فولاد گفت: میثم مجیدی و پروپیچ محروم هستند و عادل شیحی، روزبه چشمی، محسن کریمی و یعقوب کریمی را نیز به‌دلیل مصدومیت در اختیار نداریم.