به گزارش افکارنیوز،

هر اتفاقی قرار بود برای سرخپوشان رخ بدهد، در همین ماه اردیبهشت قطعی می‌شود.

 

جنگ برای قهرمانی

 

کاری به بازی گذشته نداریم، پرسپولیس منهای دیدار با استقلال اهواز که حتماً نتیجه‌‌اش را می‌دانید، 3 بازی حساس و نفسگیر دیگر در پیش دارد. دیدار مقابل نفت تهران، گسترش فولاد تبریز و راه‌آهن یزدان. این 3 بازی، تکلیف قهرمانی را مشخص می‌کند و البته تکلیف خیلی مسائل دیگر را. اگر پرسپولیس قهرمان نشود، به دنبال سهمیه می‌رود اما یک لحظه تصور کنید پرسپولیس با توجه به فشاری که سایر مدعیان برای رسیدن به بهترین نتایج به رده‌های بالای جدول می‌آورند، در هفته‌های پایانی کم آورده و حتی سهمیه را هم از دست بدهد. این را می‌توان یک فاجعه لقب داد هر چند تیم قبراق و سرحال برانکو طی هفته‌های گذشته، نشان داده چیزهای بیشتری از قهرمانی می‌خواهد و آنها قصدشان شاد کردن روح کاپیتان هادی نوروزی است.

 

روشن شدن تکلیف

 

بازیکنان این تیم هم شرایط خاصی دارند. 12 بازیکن در پایان اردیبهشت ماه با اتمام قرارداد مواجه می‌شوند و تکلیف خود را نمی‌دانند. از جمع 12 بازیکن باقی‌مانده نیز، به احتمال بسیار زیاد برخی از آنها از پرسپولیس جدا خواهند شد که بخشی به خاطر نارضایتی کادر فنی و برخی به علت نارضایتی شخصی می‌روند.

 

معضل است یا فرصت؟

 

امید عالیشاه، بابک حاتمی، رامین رضاییان، سوشا مکانی، علیرضا نورمحمدی، محسن بنگر، مهدی طارمی، مهرداد کفشگری، میلاد کمندانی، مایکل اومانا، لوکا ماریچ و جری بنتسون بازیکنانی هستند که قراردادشان به اتمام رسیده و باید به فکر آینده‌شان باشند. امکان دارد در تیم بمانند یا اینکه به هر دلیل سال بعد در پرسپولیس حاضر نباشند. این اتفاقات از پرسپولیس تیم جدیدی می‌سازد. البته هنوز مشخص نیست اتمام قرارداد این بازیکن، برای باشگاه معضل محسوب می‌شود یا فرصت اما هرچه هست، تکلیفش در همین ماه مشخص خواهد شد.

 

برانکو چه می‌شود؟

 

سؤال بعدی در مورد شخصِ برانکو است. او قبول کرده برای دو فصل دیگر بماند و حتی برگه‌هایی بین او و باشگاه امضا شد اما شنیدیم اصلاً این برگه‌ها، قرارداد دو ساله سرمربی کرواتی‌ها نیست. در واقع یک پیش‌قرارداد یا ضمانت برای حضور دو ساله برانکو در پرسپولیس است. نزدیکان به باشگاه پرسپولیس می‌گویند تا وقتی نتیجه کامل پرسپولیس مشخص نشود، خبری از عقد قرارداد رسمی با برانکو نیست. با این حال، سرنوشت برانکو نیز به اتفاقات اردیبهشت ماه گره خورده است. این ماه، مهم‌ترین ماه ممکن برای سرخ‌هاست.