به گزارش افکارنیوز،

تلاش های نافرجام حمید سوریان، ستاره کشتی فرنگی تیم ملی ایران برای رسیدن به المپیک ریو عکس العمل های متفاوتی را به همراه داشته است که شخص سوریان و مربیان او در کانون این انتقادات هستند. علیرضا رضایی سخنگو فدراسیون کشتی می گوید:« حمید سوریان برای کسب سهمیه المپیک 2016 برزیل تمام تلاش خود را به کار برده است و این زحمات چه به نتیجه برسد و چه نرسد، او یک قهرمان بزرگ و قابل احترام برای مردم ایران و کشتی جهان است.»

 

حالا تنها یک مسابقه گزینشی باقی مانده است و آن هم میدان استانبول خواهد بود که کشتی فرنگی ایران می تواند از آن راه به المپیک برسد. اما اینکه یک بار دیگر سوریان به مسابقات گزینشی برود یا سامان عبدولی سوژه روز است. رضایی می گوید:« انتخاب نماینده ایران در رقابت‌های گزینشی طبق تصمیم شورای فنی تیم‌های ملی کشتی فرنگی در اختیار سرمربی تیم ملی قرارداده شده است، بنابر این آقای بنا  درمورد انتخاب ملی‌پوش وزن 59 کیلوگرم در رقابت‌های گزینشی استانبول تصمیم خواهد گرفت.»

 

حالا رضایی در مورد ادامه راه کشتی فرنگی برای رسیدن به المپیک هم معتقد است:« محمد بنا یک مربی با تجربه و سرد و گرم چشیده در دنیای کشتی است. مطمئن هستیم دغدغه او برای کسب سهمیه در المپیک و کسب موفقیت در این وزن از همه بیشتر است. کشتی از ١٢ سهمیه خود در المپیک، یازده سهمیه را کسب کرده و باید اجازه دهیم آخرین فرصت برای کسب سهمیه دوازدهم، در فضایی به دور از حاشیه دنبال شود.»