به گزارش افکارنیوز،

لیگ برتر فوتبال که از سال 80 آغاز شد و تاکنون 14 دوره‌اش سپری شده است در حالی در آستانه پایان پانزدهمین فصلش قرار دارد که در ادوار مختلف با تعداد تیم‌های متفاوتی برگزار شده است و قهرمان‌های لیگ‌های 18 تیمی طبیعتاً امتیاز بیشتری دارند.

 

 اما اگر میانگین امتیاز تیم قهرمان در 14 دوره اخیر لیگ برتر را لحاظ کنیم، قهرمانی فولاد در دوره چهارم لیگ برتر که با میانگین امتیاز 2.13 به دست آمد در صدر قرار می‌گیرد و پس از آن قهرمانی پاس در لیگ سوم با میانگین امتیاز 2.03 و سپاهان در لیگ دوم با میانگین امتیاز 2 صاحب بیشترین میانگین امتیازی هستند.

 

در فصل جاری لیگ برتر پرسپولیس در صورت پیروزی در سه دیدار باقیمانده و رساندن امتیازاتش به عدد 60 می‌تواند با میانگین امتیاز 2 از هر بازی با میانگین امتیاز سپاهان در لیگ دوم برابری کند و همراه با این تیم در رتبه سوم بهترین میانگین امتیازی تیم قهرمان قرار گیرد.

 

نکته جالب اینکه پرسپولیس که 2 قهرمانی در لیگ برتر کسب کرده است صاحب ضعیف‌ترین میانگین امتیازی تیم قهرمان هم است. آنها در لیگ هفتم با میانگین امتیاز 1.73 ضعیف‌ترین قهرمان تمام ادوار لیگ برتر به حساب می‌آیند و پس از آنها قهرمانی سایپا در لیگ ششم با میانگین امتیاز 1.86 و قهرمانی پرسپولیس در لیگ اول با میانگین امتیاز 1.88 از هر بازی صاحب ضعیف‌ترین قهرمانی‌های لیگ برتر است.