به گزارش افکارنیوز،

جلال چراغپور در مورد اینکه از بین سه تیم پرسپولیس، استقلال خوزستان و استقلال تهران کدام یک شانس بیشتری برای قهرمانی دارند گفت: با توجه به شکست تراکتورسازی مقابل سیاه‌جامگان و اینکه این تیم شانس بسیار کمی برای قهرمانی دارد و شانسش فقط بر روی کاغذ است، از حساسیت دیدار تیم‌های پرسپولیس و  گسترش فولاد تا حدود زیادی کاسته شده هر چند نمی‌توان انگیزه گسترشی‌ها را برای قرار گرفتن حداقل در رتبه ششم جدول در پایان لیگ پانزدهم نادیده گرفت.

وی افزود: در چنین شرایطی از سه دیدار باقی مانده پرسپولیس مقابل حریفانشان بازی با نفت تهران بسیار سخت است. جدا از اینکه نفت یکی از تیم‌های خوب فوتبال ایران است و حتی از شانس کسب سهمیه نیز در این فصل برخوردار است انگیزه فوق العاده بالای منصوریان برای متوقف کردن تیم پرسپولیس را هم باید در نظر گرفت. در صورت موفقیت نفت در بازی با پرسپولیس هواداران استقلال به مقایسه این موضوع خواهند پرداخت و می‌گویند کاری که مظلومی در دربی ۸۲ با استقلال نتوانست انجام دهد را منصوریان انجام داد.

کارشناس فوتبال ایران تأکید کرد: منصوریان پیش از آغاز فصل جاری تا سرمربیگری استقلال هم پیش رفت و به دلایلی نتوانست سرمربی شود بنابراین اگر به هر دلیلی مظلومی نتواند نتایج دلخواه باشگاه و هواداران را بدست آورد او آلتیرناتیو اصلی سرمربی فعلی استقلال خواهد بود و در این زمینه حتی شانسش از قلعه‌نویی هم بیشتر است. کاریزمای منصوریان به گونه‌ای است که با وجود مشکلات فعلی باشگاه نفت بازیکنانش را برای بازی با پرسپولیس به حداکثر برانگیختگی برساند.

چراغپور تصریح کرد: اگر جایگاه پرسپولیس را در جدول در نظر نگیریم روی کاغذ استقلال خوزستان بازی‌های راحت‌تری نسبت به پرسپولیس و استقلال دارد. این حرف را از نظر انگیزه‌ای که حریفان استقلال خوزستان نسبت به حریفان استقلال و پرسپولیس دارند، می‌زنم. در چنین شرایطی اگر پرسپولیس مقابل نفت دچار لغزش شود من شانس استقلال خوزستان را برای قهرمانی از پرسپولیس و استقلال بیشتر می‌دانم چون در چنین وضعیتی جنگ استراتژیکی که در جدول بین استقلال و پرسپولیس بوجود می‌‌آید، به نفع استقلال خوزستان خواهد شد.

وی گفت: با توجه به مسائلی که در مورد آن صحبت کردیم اگر پرسپولیس موفق به شکست نفت شود باید این تیم را به احتمال۸۰ درصد قهرمان لیگ پانزدهم بدانیم.