مدير رسانهاي تيم ملي فوتبال ايران گفت: كيروش چون خيالش از سيدمهدي رحمتي راحت است و براي پشتوانهسازي چند دروازهبان جوان را به اردوي تيم ملي دعوت كرد.

خسرو والی‌زاده درباره علت دعوت نشدن سیدمهدی رحمتی به اردوی دو روزه تیم ملی به ایسنا، گفت: رحمتی به طور قطع دروازه‌بان اول تیم ملی است، بنابراین کارلوس کی‌روش سرمربی تیم ایران خواسته تا به منظور پشتوانه‌سازی برای دروازه‌بانی تیم ملی چند جوان را در کنار علیرضا حقیقی دعوت کند. این برنامه دو روزه برای سنجش وضعیت تعدادی از نفرات قدیمی تیم ملی و آزمایش چندین بازیکن جدید است.

وی افزود: اگر برنامه مسابقات تغییری نمی‌کرد کی‌روش قصد داشت از تیم‌های ذوب‌آهن، سپاهان و شاهین هم بازیکنانی را دعوت کند که شاید در آن صورت یکسری از دعوت‌شدگان فعلی، دعوت نمی‌شدند.

والی‌زاده تاکید کرد: لیست اعلام شده فعلی تنها برای برنامه دو روزه ۲۸ و ۲۹ شهریور است و برای مسابقه تدارکاتی چهاردهم مهر که تمرینات تیم ملی دهم مهر آغاز می‌شود، لیست جدیدی از سوی کادر فنی تیم ملی اعلام خواهد شد.

مدير رسانهاي تيم ملي با بيان اينكه كيروش هنوز موافقت خود را براي بازي تداركاتي با تيمي متشكل از بازيكنان خارجي ليگ اعلام نكرده است، گفت: نتيجه پيشنهاد عباس ترابيان سرپرست تيم ملي در اين باره پس از بررسي و موافقت كيروش اعلام ميشود. با توجه به اينكه همه تيمهاي عربي در زمان فوق برنامهريزي داشتهاند، اين پيشنهاد راهگشا مطرح شده است.