به گزارش افکارنیوز،

مهدی برای سرخپوشان زحمات زیادی کشیده و از جمله بازیکنانی بود که در این تیم پا گرفت و راه پیشرفت را تا کهکشانی‌ترین لیگ دوران فوتبالش طی کرد.

او یک بازیکن متخصص و چند پست بود که چون ذاتاً فوتبال را در وجودش داشت، نیازی نبود در پست خاصی بازی کند. هر جا که به میدان می‌رفت، عملکرد فوق‌‌العاده‌ای داشت و هنوز هم بازی‌های درخشانش در تیم ملی و پرسپولیس از یادها نرفته است.

بخشی از زندگی فوتبال موشک ایرانی به کارنامه مربیگری برانکو ایوانکوویچ سنجاق شده است. برانکو در زمانی که دستیار بلاژویچ بود و پس از آن شخصاً به عنوان نفر اول هدایت تیم ملی ایران را برعهده گرفت، نقشه‌های تاکتیکی برای کیا می‌نوشت و تاریخ و خاطرات می‌گویند رابطه مهدی - برانکو همیشه عالی و منطقی بود.

وقتی برانکو برای قبول هدایت پرسپولیس به ایران آمد، مهدوی‌کیا جزو اولین نفراتی بود که این اتفاق را به همه پرسپولیسی‌ها تبریک گفت و پیش‌بینی کرد سرخپوشان با حضور برانکو دچار تحولات عظیمی شوند. همین اتفاق هم رخ داد. امروز می‌بینید که پرسپولیسی‌ها می‌توانند به راحتی عنوان تهاجمی‌ترین تیم لیگ پانزدهم را از هر کارشناسی به خودشان اختصاص دهند.

در پاسخ به آن محبت‌ها، برانکو چند بار مصاحبه کرد و به تمجید از ستاره ایرانی پرداخت. برانکو هر موقع به آرشیو خاطرات ذهنی‌‌اش سر می‌زد، کیا را می‌دید که بی‌ادعا و دردسر برای تیم ملی ایران عرق می‌ریزد و یک ستون برای تیمش است. یک ستون واقعی که می‌شد وظایف سنگینی در فاز دفاع و حمله را به او سپرد و سپس با خیال راحت رفت و روی نیمکت لم داد.

مهدوی‌کیا برای تیم ملی با هدایت برانکو چنین نقشی داشت. یک بازیکن «صد در صدی». این لقبی است که باشگاه‌های برزیلی به بازیکنان مؤثر خود می‌دهند و وقتی بازیکنی می‌تواند نیمی از بار تیم را به دوش بکشد، لقب «صد در صدی» را برایش در نظر می‌گیرند. همین دلیل باعث شد برانکو دو روز پس از حضورش در ایران، از باشگاه تقاضا کند مهدی مهدوی‌کیا را به پرسپولیس برگردانند، البته نه به عنوان بازیکن بلکه به عنوان عضوی از کادر فنی.

همان زمان اما مهدی حرف‌های دیگری داشت. او در مصاحبه‌ای، ضمن تمجید از برانکو گفت: «از ایوانکوویچ واقعاً ممنونم. او کادر فنی خوبی را ساخته و اصلاً همین آقای (آندره) پانادیچ که دستیارش شده، با من در مقطعی همبازی بود اما نمی‌توانم پیشنهاد او را برای حضور در پرسپولیس بپذیرم چون نیاز به تجربه‌اندوزی دارم و خیلی زود است که از حالا به دنبال مربیگری در سطح اول بروم.» و سپس آکادمی کیا را تشکیل داد و می‌بینیم که درخشش او در این آکادمی نه تنها در ایران بلکه در اروپا، جایی که به فوتبال پایه مثل پیله‌های کرم ابریشم در راه تبدیل شدن به پروانه‌ها اهمیت می‌دهند، بر سر زبان‌ها افتاده است. مهدوی‌کیا از وقتی به برانکو «نه» گفت تا امروز، حداقل 10 بازی فوق‌‌العاده در رده نونهالان و نوجوانان برای فوتبال ایران ساخته و چند سال دیگر ستاره‌هایش را بیشتر می‌شناسید.

حالا یک سال و یک ماه از اولین پیشنهاد برانکو به مهدوی‌کیا گذشت. مهدی مانند علی کریمی به هر دلیلی به کادر فنی پرسپولیس اضافه نشد و مرد کروات با کریم باقری، مصطفی قنبرپور، آندره و ایگور پانادیچ کارش را شروع کرد. او تا به حال شرایط بی‌نظیری ساخته (اصلاً نتیجه بازی عصر دیروز را فراموش کنید) و آنقدر خوب بوده که هواداران را مجاب به حمایت از تیم کرده است. حالا شایعاتی مبنی بر حضور احتمالی مهدی مهدوی‌کیا در کادر فنی پرسپولیس شنیده می‌شود.

برخورد برانکو با این موضوع بسیار حرفه‌ای بود. او که هنوز هم علاقه‌مند است تا داشته‌هایش را در اختیار مربی جوان و پرانرژی مثل مهدی مهدوی‌کیا بگذارد، وقتی این شایعه را شنید، استقبال گرمی از آن داشت و به نزدیکانش گفت: «حتماً از حضور مهدی روی نیمکت تیمم استقبال می‌کنم چون می‌دانم او روزی به مربی بزرگی بدل خواهد شد.»

باید دید حالا که مهدی (حتی در شایعات) به نزدیک‌ترین نقطه تا نیمکت پرسپولیس رسیده، آیا این بار قبول می‌کند که مربی سرخپوشان شود یا باز هم قرار است ما را سوپرایز کند.