به گزارش افکارنیوز،

تیم فوتبال استقلال تهران در هفته بیست ونهم لیگ برتر با شکست مقابل شاگردان امیر قلعه نویی تنها یک هفته مانده به پایان مسابقات لیگ برتر، صدر جدول را از دست داد. از دست دادن صدر جدول و شکست مقابل مربی استقلالی تراکتورسازی آن‌قدر برای بازیکنان این تیم سخت بود که بعد از سوت پایان بازی کاپیتان آبی‌ها و چند تن از مربیان به سوی قلعه نویی حمله کردند.

 

حسن روشن در مورد بازی استقلال و تراکتورسازی اظهار داشت: «من نیمه اول بازی را ندیدم و از دقایق ابتدایی نیمه دوم بازی را تماشا کردم. به نظر من تراکتورسازی خیلی خوب بازی کرد و کاملا مستحق این برد بود. استقلال تهران تا اینجای مسابقات هم به زور بالا آمد و بیشتر از این از استقلال انتظار نمی‌رفت.»

 

وی ادامه داد: «در ابتدای فصل در جلسه کمیته فنی منصور پورحیدری نظرش روی پرویز مظلومی بود و علی جباری هم اعتقاد داشت که قلعه‌نویی سرمربی تیم بماند، اما من در جلسه اعلام کردم که در وضع کنونی استقلال که با بحران روبرو است بهتر است از مربی خارجی استفاده شود تا جو باشگاه آرام شود. اتفاقا در این مورد یکی از مربیان خوب فرانسوی را هم به باشگاه پیشنهاد دادم ولی با مخالفت اعضای هیات مدیره روبه‌رو شد. من هم اعلام کردم که در این وضع هر مربی ایرانی‌ای در استقلال کار کند نتیجه نمی‌گیرد و کارنامه مربیگری خودش را زیر سوال می‌برد. متاسفانه به حرف ما گوش نداند و پرسپولیسی‌ها همان کار ما را انجام دادند و از یک مربی درجه دو اروپایی مثل برانکو استفاده کردند و الان هم نتیجه‌اش را می‌بینند.»

 

روشن در مورد ادامه کار استقلال با مظلومی برای فصل بعد لیگ برتر بیان کرد: «برخلاف صحبت‌های مظلومی که اعلام می کند قراردادش دو ساله است، قرارداد او با استقلال یک‌ساله است و در بند قراردادش ذکر شده است که در صورت کسب نتایج خوب قراردادش برای سال بعد تمدید می‌شود. به نظر من بهتر است مظلومی از استقلال برود چون برای خودش هم خوب است. اگر استقلال با همین وضع به کارش ادامه دهد فصل بعد جزء پنج تیم اول لیگ هم نخواهد بود. در هفته پایانی این فصل هم شانس زیادی برای سوم شدن ندارد. اگر در مقابل تیم صبا شکست بخورد و حریفان استقلال رقیبان خود را شکست دهند، استقلال رتبه سوم را هم از دست می‌دهد.»

 

پیشکسوت استقلال در خصوص دلایل ناکامی استقلال در بازی‌های اخیر لیگ برتر افزود: «به نظر من کمیته فنی استقلال مقصر اصلی نتایج بد استقلال است. آنها با انتخاب بد سرمربی، نتوانستند در استقلال آرامش ایجاد کنند. مقصر بعدی پرویز مظلومی به عنوان سرمربی تیم است و باید پاسخگوی این مسائل باشد. بهرام افشارزاده هم نقش تاثیرگذاری در این اتفاقات دارد گرچه نقشش از دو عامل دیگر کمتر است.»

 

روشن در مورد رفتارهای سید مهدی رحمتی در بازی مقابل تراکتورسازی و برخوردش با قلعه‌نویی اظهار داشت: «رفتارهای رحمتی فقط مختص این بازی نبود و او از اوایل لیگ رفتارهای بدی در زمین و تمرینات انجام می‌داد. رفتارهای ناپسند بازیکنان عدم مدیریت کادر فنی را در تیم نشان می‌دهد. متاسفانه در چند سال اخیر به بازیکنان خودمان باج دادیم و آنها را بزرگ کردیم. رفتارهای بازیکنان استقلال به خصوص رحمتی ناشی از باج دادن مظلومی به آنهاست. اگر مظلومی در روز اول با بازیکنانش برخورد می‌کرد الان کاپیتان تیمش به سمت سرمربی تیم حریف حمله ور نمی‌شد. رفتارهای مظلومی هم مانند مربیان حرفه‌ای نیست. او بعد از هر برد با سرعت در کنفرانس‌های مطبوعاتی شرکت می کند ولی بعد از باخت‌ها از مصاحبه‌ها فرار می‌کند. در استقلال هر کسی کار خودش را انجام می‌دهد و همه با هم در حال جنگ و جدل هستند.»

 

وی در مورد حضور فرهاد مجیدی در ورزشگاه آزادی و تهییج هواداران استقلال گفت: «ما در فوتبال ایران بزرگتر از علی پروین نداریم ولی تاکنون ندیدیم که یک بار در اطراف زمین بچرخد و بخواهد هواداران را تهییج کند. متاسفانه طوری به هواداران القا کردند که آنها اعتقاد دارند فرهاد مجیدی در ورزشگاه باشد استقلال می‌برد و اگر هم نباشد استقلال می‌بازد. فرزاد مجیدی جزء زحمتکشان استقلال است ولی سرپرست یک تیم باید شخصت خودش را حفظ کند. ما زمانی که در بازی‌های مهم گل می‌زدیم و می‌خواستیم خوشحالی کنیم به نیمکت تیم خودمان که نگاه می کردیم و سرپرست خودمان را می‌دیدیم خودمان را کنترل می کردیم. سرپرست یک تیم نباید کوچکتر از بازیکن باشد و بازیکن تیم سر سرپرست داد بزند. متاسفانه کادر فنی استقلال کوچک است و همین مساله باعث شد تا بازیکنان نظم تیم را به هم بزنند.»