به گزارش افکارنیوز،

با حسین فرکی مربی موفق و دوست‌داشتنی فوتبال ایران گفت‌وگویی انجام دادیم که می‌خوانید.

* اولین بازی شما در لیگ پانزدهم مقابل استقلال خوزستان بود که به پیروزی رسیدید اما در مصاحبه بعد از بازی گفتید این تیم آینده موفقی خواهد داشت.

ما خیلی سخت توانستیم با اختلاف فقط یک گل به پیروزی برسیم، آن هم در شرایطی که سپاهان قهرمان لیگ قبلی شده بود و استقلال خوزستان در پلی‌آف موفق شده بود در لیگ برتر بماند اما شرایط این تیم خیلی متفاوت از قبل بود و جوان‌های مستعد و باانگیزه‌ای در ترکیب داشتند. در آن مسابقه به نوعی خاطرات خودم با فولاد در ذهنم تداعی شد. به نظرم به خود آقای ویسی گفتم تیم‌تان به قدری خوب است که می‌تواند سهمیه آسیایی بگیرد، بعد از آن هم مسابقات این تیم را همچون سایر تیم‌ها دنبال می‌کردم و یادم هست به احمد سجادی گفتم استقلال خوزستان دروازه‌بان خوبی دارد و در دنیای فوتبال، دروازه‌بان خوب نصف یک تیم قلمداد می‌شود. استقلال خوزستان مجموعه‌ای یکدل، بی‌ادعا، پرتلاش و باانگیزه بود و قهرمانی این تیم را صمیمانه به آقای ویسی و مردم شریف خوزستان تبریک می‌گویم.

* لیگ پانزدهم از لحاظ کیفی چطور بود؟

علی‌رغم 3 وقفه نسبتاً طولانی، لیگ در هفته‌های پایانی خیلی جذاب شد و حتی در هفته پایانی 3 تیم شانس قهرمانی داشتند و در این مقطع به همه تیم‌ها و مربیان‌شان خسته نباشید می‌گویم. جذابیت لیگ برای فوتبال‌مان خوب است و امیدوارم لیگ بعدی بهتر و جذاب‌تر باشد.

* پرسپولیس دوم شد و استقلال در رتبه سوم جا گرفت، عملکرد آنها را چطور ارزیابی می‌کنید؟

تنها تفاوت استقلال خوزستان با سایر مدعیان در این بود که نوسان جدی نداشت. هم استقلال و هم پرسپولیس در طول مسابقات افت و خیز داشتند. در همین هفته‌های پایانی اگر پرسپولیس به نفت نباخته بود، می‌توانست قهرمان شود یا اگر استقلال به پرسپولیس یا تراکتورسازی نباخته بود، قهرمان می‌شد. پرسپولیس بعد از فوت هادی نوروزی خیلی انگیزه پیدا کرد با قهرمانی، خود و هواداران را بابت آن اتفاق تلخ تسکین بدهد. استقلالی‌ها هم نوسان داشتند و هم مصدوم شدن بازیکنان در طول رقابت‌ها آزارشان داد.

* با برانکو ایوانکوویچ در ارتباط هستید؟

بله، ما همواره دوستان خوبی بوده و هستیم.

* از مصاحبه‌های شما مطلع می‌شود؟

مربی حرفه‌ای باید از همه جای فوتبال آگاهی داشته باشد و آقای برانکو نیز مسائل مربوط به خودشان را پیگیر می‌شود و از آن اطلاع دارد.

* از شما بابت حمایت‌های‌تان قدردانی کرده است؟

من حرف دلم را زدم اما برانکو لطف داشت و تشکر کرد. من سال‌هاست ایشان را می‌شناسم، هم مربی خوبی هستند و هم انسان محترمی.

* سپاهان سرانجام تلخی داشت. شما و استیماچ با نویدکیا به مشکل خوردید و خودش هم کنار کشید و سپاهان آسیب دید.

من با هیچ بازیکنی مشکل ندارم چون در شأن مربی نیست خودش را هم‌قد و قواره بازیکن کند. در سپاهان شروع خوبی داشتم؛ از 15 امتیاز 13 امتیاز را گرفتم و صدرنشین بودیم که درست نشدن کار بازیکنان خارجی، جدایی حاج‌صفی و التهاب سکوها دست به دست هم دادند تا به سپاهان صدمه بزنند. هرچه بود، گذشت و صحبت کردن درباره‌اش چیزی را عوض نمی‌کند.

* برنامه شما برای لیگ شانزدهم چیست؟

تازه لیگ تمام شده. باشگاه‌های ما اکثراً حتی نمی‌دانند چه فردی مدیر باشگاه خواهد بود. تا مدیر بیاید و مربی‌اش را انتخاب کند و به توافق برسند، کلی وقت می‌گذرد. باید ببینیم در آینده چه پیش می‌آید.