به گزارش خبرنگار سرويس ورزشي افكار البته اين تعداد كم با استفاده از سيگار در فوتبال نيز موفق بودند و به نوعي اكثر آنها سيگار را در موفقيت خود دخيل مي دانستند. البته اين تفكر خرافاتي جالب به نظر مي رسيد. چراكه گويا واقعا اين مربيان در كار خود موفق بوده اند.در ذيل به برخي از موفقيت هاي مربيان سيگاري فوتبال اشاره مي كنيم.

ناصر حجازی خوش‌تیپ‌ترین سیگاری تمام تاریخ فوتبال ایران، البته پیش از ترک سیگار بود. استیل‌ سیگار کشیدن حجازی در هنگام بازی‌های استقلال در جام باشگاه‌های آسیا، هنوز از یادمان نرفته است. استقلال با تیپ و سیگارهای معروف حجازی به فینال آن بازی‌ها صعود کرد و مقابل جوبیلو ایواتا اما زمین خورد. اگرچه حجازی برخلاف لوکا بوناچیچ یک مربی خرافاتی نبود و سیگار کشیدن او در آن زمان یک تیپ خاص بود تا پناه بردن به دامن خرافات! والدیر ویرای برزیلی، سرمربی تیم ملی ایران یک سیگاری تیر بود. فوتبال ما هرگز خاطرات سیگار کشیدن او را در زمان دیدار تاریخی ایران و استرالیا فراموش نخواهد کرد.
او در ملبورن پشت سر هم سیگار میکشید که دو بارش ماندنی شد! دفعه اول، آنگاه بود که او بین دو نیمه با سیگار روشن وارد رختکن شد و گفت هرکاری دوست دارید انجام بدهید، من حرف خاصی برای گفتن ندارم. دفعه دوم که از اولی هم دیدنیتر بود در صحنه گل به یادماندنی خداداد عزیزی اتفاق افتاد. ویرا مشغول سیگار کشیدن بود که ناگهان از این کار منصرف شد. او سیگار را به زمین پرتاب کرد اما همین که خداداد توپ را از وسط پای مارکبوسنیچ به گل تبدیل کرد، ویرا سراسیمه سیگاری که دور انداخته بود را برداشت و پک عمیقی به آن زد. منصور پورحیدری نيز در بازیهای آسیایی بانکوک با سیگارهای نازکی که میکشید، چهرهای به یادماندنی نزد اهالی فوتبال دارد. اگرچه پورحیدری سعی در پنهان نگاهداشتن سیگار کشیدن خود داشت اما دوربینهای تلویزیونی، صحنههای زیادی از او را شکار کردند. منصور پورحیدری هم جزو مربیان سیگاری و موفق تیم ملی بود که همراه ملی پوشان در بازیهای آسیایی بانکوک قهرمان شد. ميرسلاو بلاژويچ يك عشق سيگار دو آتشه بود. سرمربي تيم ملي هر وقت از خارج به تهران مي آمد در في شاپ فرودگاه هاي اروپا سيگار كارتيه مي خريد. اگر چه او بد شانس ترين مربي همه تاريخ فوتبال ايران بود و سيگارهاي كارتيه او در جهنم منامه و ديدار با بحرين هم مانع از حذف تيم ملي از صعود به جام جهاني 2002 نشد. لوكا بوناچيچ نيز از جمله مربيان خرافاتي خارجي به حساب مي آمد. وي اعتقاد داشت كه با كت و شلوار مخصوصش قهرمان آسيا خواهد شد. اما لوكا مقابل اوراواردز ژاپن شكست خورد تا اين بار خرافات را در يك نخ سيگار جستجو كند. وي در زماني كه سرمربي مس كرمان بود يك سيگار برگ به منصور ابراهيم زاده غير سيگاري هديه داده و گفته بود با اين سيگار به فينال ليگ قهرمانان خواهي رسيد. بنابراين گزارش اين ها نشان مي دهد كه برخي از مربيان خرافاتي به واسطه شانس، اقبال و يا هر چيز ديگري به خرافه مطرح شده توسط ذهنشان رسيده اند. چرا كه منصور ابراهيم زاده نيز با همان سيگار برگ معروف در آستانه صعود به فينال ليگ قهرمانان باشگاه هاي آسيا قرار دارد.