استقلال روزهای سرگیجه آوری را می‌گذراند، روزهایی که در آن هیچ اتفاقی قطعی نیست و هیچکس نمی‌داند تا روزهای آینده در این باشگاه هست یا نه.

افشارزاده معادلات را به هم زد

دستور به ثبت نام در فدراسیون ژیمناستیک که برای افشارزاده از بالا صادر شد، همه گمانه زنی‌ها به هم ریخت. پس از این اتفاق بود که مربی، بازیکن، مدیران رده میانی و حتی اعضای هیات مدیره متوجه شدند هر حرفی، نظری و برنامه ریزی می‌تواند محکوم به شکست باشد و البته نتیجه این سردرگمی و کلاف پیچیده، از دست دادن قهرمانی در جام حذفی بود. دامنه تغییرات باشگاه استقلال با باخت به ذوب آهن بیشتر هم شده است و طبق اطلاعات خبرنگار مهر، شامل بعضی از مدیران باشگاه هم می‌شود.

تغییر رئیس هیات مدیره

پس از رد صلاحیت شدن مقداد نجف نژاد برای حضور در انتخابات مجلس، خیلی‌ها گفتند که در پایان این فصل نجف‌نژاد هم از استقلال کنار گذاشته می‌شود. این شایعه با طرح اسامی در راهروهای وزارت ورزش بیشتر قوت گرفت و حتی برخی به این باور رسیدند که رئیس هیات مدیره جدید خودش مدیر و اعضای دیگر هیات مدیره را خواهد چید.

این معادله البته اندکی با تیز هوشی نجف نژادی که حدس زده بود تیم جام نخواهد گرفت به هم ریخت چون نجف نژاد دست روی گزینه ای برای مربیگری گذاشت که هواداران او را تایید می‌کردند و البته این کار را نه به وقت «مردن سهراب» که پیش از این و زمانی که «نوش دارو» جواب می‌داد، انجام داد تا به این ترتیب به همه بگوید چند قدم از اعضای هیات مدیره ای که امسال مشکل تصمیم گیری داشتند جلوتر است. با این وجود اما به نظر می‌رسد نجف نژاد، افشارزاده و مظلومی قطعا رفتنی هستند.

مذاکرات منصوریان با معاون وزیر و دو شرط برای حضور در استقلال

تماس‌های  زیادی با منصوریان گرفته شده است. او نفر اول نیمکت اعضای هیات مدیره شده است اما با این حال جابه جایی احتمالی افشارزاده و البته اعضای هیات مدیره می‌تواند حتی این معادله را هم کاملا عوض کند. هر چند شایعه شده که منصوریان با یکی از معاونان وزیر تمام کرده است و حتی ایجاد تغییرات در هیات مدیره،  بعید است در حضور منصوریان تاثیری بگذارد. البته این مربی برای پذیرفتن هدایت استقلال دو شرط داشته است؛ اول عدم انتخاب یکی از مدیران لیگ برتری به عنوان مدیرعامل استقلال؛ دوم برکناری یکی از مدیران میانی باشگاه که خیلی ها او را عامل اصلی ناکامی استقلال می‌دانند.

کرانچار و اسکوچیچ در کنار مجیدی

با وجود آنکه منصوریان از هر مربی دیگری به نیمکت استقلال نزدیک است، باید تاکید کرد که گزینه های دیگری هم وجود دارند؛ به ویژه آنکه با وجود برانکو و نتیجه گرفتن این مربی در پرسپولیس برخی از مدیران و هواداران به دنبال مربی کارنامه‌دارتر هستند مثل زلاتکو کرانچار که قهرمان ایران و کرواسی شده است. همچنین صحبت‌هایی از دراگان اسکوچیچ به میان آمده است. البته در این مسیر فرهاد مجیدی هم گزینه دستیاری است که می‌تواند اندکی کفه ترازو را به سود مربی خارجی سنگین کند.

مهمترین بحث اما این است که آیا مدیر آینده باشگاه استقلال که به جای افشارزاده می‌آید قبول می‌کند که برایش مربی انتخاب کرده باشند؟

سونامی در استقلال و تماس یک بازیکن برای انتخاب سرمربی!

 هر چه باشد به هر حال باید منتظر رفتن خیلی‌ها از استقلال باشیم، عنایت الله آتشی مدیر داخلی استقلال که همان دیروز از دفترش در باشگاه خارج شد و البته به خبرنگاران گفت : تا مدتی نمی‌آیم! دیگر مدیران میانی هم که با استفاده از محبوبیت فرهاد مجیدی در استقلال ماندگار شده بودند نیز با رفتن افشارزاده و آمدن مدیر تمام وقت جدید از باشگاه کنار گذاشته می‌شوند.

در میان بازیکنان هم برخی که دیگر پا به سن گذاشته اند و البته برخی دیگر که در کار مربی دخالت می‌کردند با آمدن مربی جدید به احتمال زیاد کنار گذاشته خواهند شد و استقلال به دنبال جوان گرایی خواهد رفت. البته برخی بازیکنان که مدعی العموم باشگاه شده اند چهار روز قبل از فینال به جای تمرکز روی این دیدار سعی داشتند با تماس‌های تلفنی با گزینه‌های مربیگری آینده  جای پای خود را سفت کنند اما با شرایط کنونی بعید است که برخی برای سال آینده هم در کنار استقلال بمانند.

در واقع احتمال می‌رود که استقلال طی روزهای آینده پوست اندازی کند و تغییرات زیادی را به خود ببیند از راس باشگاه تا ترکیب بازیکنان.