به گزارش فارس،خولیو ولاسکو پس از برتری ۳ بر یک برابر تیم ملی کره جنوبی در نشست خبری حاضر شد و اظهار داشت: از این که به این هدفها رسیدهایم بسیار خوشحال هستم اما نباید تیم تمرکز خود را از دست بدهد.
وی با اشاره به اینکه تیم ملی والیبال ایران از هم‌اکنون باید آماده جنگ با چین در دیدار نهایی شود، گفت: اگر روحیه جنگجویی تا آخرین لحظه مسابقات در ذهن بازیکنان بماند آنان به هدف‌های مهم خود خواهند رسید.
سرمربی تیم ملی والیبال ایران در خصوص بازی با کره جنوبی گفت: من قبلاً تأکید کرده بودم که بازی در خانه خیلی سخت است. من که تاکنون چنین جوی در سالن مسابقات ندیده‌ بودم و فکر می‌کنم بازیکنان ایران نیز تاکنون ندیده بودند.
وی با اشاره به اینکه اینگونه شرایط سالن دو جهت مثبت و منفی دارد، خاطرنشان کرد: جنبه مثبت آن این بود که بازیکنان کره وادار به اشتباه می‌شدند و جهت منفی آن نیز این است که بازیکنان ایران احساس می‌کنند که باید حتماً نتیجه بگیرند و در صورت نگرفتن نتیجه عصبانی خواهند شد.
ولاسکو تصریح کرد: در ست نخست بازی جو سالن باعثاشتباهاتی در تیم ایران شد که چندین بار با بازیکنان گفت‌وگو کردیم تا به تاکتیک‌های خودمان که برنامه‌ریزی کرده بودیم بازگردند.
وی با یادآوری صحبت‌های خود با بازیکنان ایران در رختکن افزود: به آنان گفته بودم بازی امروز بسیار سخت است و حتی تأکید کردم که اگر یک ست را ببازیم به خاطر بد بازی کردن ما نیست بلکه به دلیل بازی خوب حریف خواهد بود. اگر عصبانی نشویم می‌توانیم کره را شکست بدهیم.
سرمربی تیم ملی والیبال ایران ادامه داد: همین‌گونه نیز شد و بازیکنان ایران بسیار خوب کار کردند برد شیرینی نصیب ایران شد و به دیدار نهایی راه یافتیم.
وی با اشاره به انتخاب بهترین بازیکنان در یک تورنمنت گفت: ‌ بازیکنان اصلی ایران نیز در برخی از این عنوان‌ها در این مسابقات در صدر قرار دارند اما آنها آنقدر آگاهی دارند که وقتی من گفتم برابر سریلانکا بازی نکنند به رغم از دست دادن امتیازهای احتمالی ناراحت نشدند در صورتی که آن بازی بهترین میدان برای افزایش امتیازها بود آنها نیز به این درک رسیدند که کار تیمی مهمتر از کار فردی است.
تیم ملی والیبال ایران امشب در مرحله نیمهنهایی مسابقات قهرمانی آسیا با نتیجه ۳ بر یک کره جنوبی را شکست داد و به دیدار نهایی برابر چین راه یافت.