به گزارش افکارنیوز،

مهاجم فصل گذشته پرسپولیس در حالی برای ادامه فوتبالش راهی ذوب‌آهن شد که این تیم اصفهانی کاوه رضایی و مسعود حسن‌زاده را در فصل نقل‌وانتقالات از دست داد. جالب اینکه یحیی گل‌محمدی از عملکرد هیچ‌یک از این دو مهاجم خود رضایت نداشت و به همین خاطر جری بنسون را به تیمش برد. در آن‌سو برانکو بعد از کنار گذاشتن بنسون به سراغ مهاجمان ذوب‌آهن رفت و وقتی نتوانست با هیچ‌یک از آنها به توافق برسد از لیگ دو اوکراین برای تیم خود مهاجم آورد. 

*از بازگشت دوباره‌ات به ایران بگو‌؛ اینکه چطور بعد از کنار گذاشتن از پرسپولیس قرار است باز هم در لیگ برتر ایران بازی کنی.

واقعیت این است که فکر نمی‌کردم پرسپولیس به من پیشنهاد تمدید قرارداد ندهد و وقتی این اتفاق رخ داد خیلی ناراحت شدم. ناراحتی‌ام از این بود که در پرسپولیس با وجود فرصت کمی که در اختیارم قرار داده شد گل‌های مهمی را زدم و حتی هواداران در صفحات اجتماعی و در خیابان با دیدن من، رضایت خود را از عملکردم نشان می‌دادند. به هر صورت دوست داشتم بعد از پرسپولیس در تیمی بازی کنم که خود را ثابت کنم.

پس با انگیزه زیاد به ذوب‌آهن رفته‌ای؟
بله همین‌طور است. من اینجا هستم تا ثابت کنم در پرسپولیس به حقم نرسیدم. نیمکت‌نشینی در پرسپولیس از نظر روحی خیلی به من ضربه زد و باعث شد بعد از سال‌ها تیم ملی را از دست بدهم. 
چرا برانکو در پرسپولیس به تو بازی نمی‌داد؟
خیلی‌ها این سؤال را از من می‌پرسیدند. شاید به این خاطر بود که مهدی طارمی در پستم بازی می‌کرد اما بعضی موقع‌ها که طارمی هم 3 کارته می‌شد من در عین ناباوری بازی را از روی نیمکت می‌دیدم و این مسأله خیلی آزارم می‌داد. اتفاقی که در بازی با سایپا رخ داد هم به همین خاطر بود و متأسفانه در آن مسابقه اخراج شدم. 
دیگر برایم مهم نیست که چرا برانکو مرا بازی نمی‌داد یا چرا دوست نداشت در پرسپولیس بمانم. آنچه برایم اهمیت زیادی دارد ارائه بهترین عملکرد در ذوب‌آهن است. احساس خوبی در اینجا دارم و در کمال آرامش به کارم ادامه می‌دهم. 
یعنی دوست نداشتی الان در پرسپولیس بودی؟
پرسپولیس تیم پرطرفداری است و هواداران خیلی خوبی دارد اما باشگاه ذوب‌آهن واقعاً یک باشگاه حرفه‌ای است و در اینجا بازیکن به تنها چیزی که فکر می‌کند تمرین خوب و ارائه بهترین عملکرد است. خیلی از مشکلاتی که در پرسپولیس با آن مواجه بودم را اینجا دیگر ندارم و این مسأله کمک می‌کند با آرامش بیشتری کارم را انجام دهم. هواداران ذوب‌آهن هم به من لطف دارند و امیدوارم بتوانم با گل‌هایی که خواهم زد آنها را خوشحال کنم. 
تو با گلی که در دربی رفت پارسال به ثمر رساندی توانستی محبوبیت زیادی در پرسپولیس به‌دست ‌آوری، این مسأله باعث شده هنوز هم هواداران پرسپولیس به خوبی از تو یاد کنند.
محبوبیت من فقط به خاطر آن یک گل نبود و فکر می‌کنم همه گل‌هایی که برای پرسپولیس به ثمر رساندم حساس بودند. برای پرسپولیس و هوادارانش فقط می‌توانم آرزوی موفقیت کنم و در حال حاضر تمام تمرکزم روی آینده‌ام در ذوب‌آهن است. 
ذوب‌آهن را چطور تیمی می‌بینی؟
ذوب‌آهن یکی از بهترین باشگاه‌های ایران است و در لیگ قهرمانان آسیا هم حضور دارد. وقتی مدیر برنامه‌هایم از پیشنهاد این تیم صحبت کرد خیلی خوشحال شدم و بی‌صبرانه منتظر بازی برای این تیم هستم. 
اما ذوب‌آهن به اندازه پرسپولیس جذابیت ندارد و دلیل آن هم کم‌طرفدار بودن این تیم است. 
من این‌طور فکر نمی‌کنم. پرسپولیس تیم بزرگی است و این بزرگی‌اش بیشتر به خاطر وجود هوادارانش است. در باشگاه ذوب‌آهن خیلی چیزها سر جای خودش است. نظم و انضباط در این تیم حرف اول را می‌زند و خیلی خوشحالم که ذوب‌آهن را به عنوان تیم آینده خود انتخاب کرده‌ام. 
بعضی‌ها اعتقاد دارند بنسون بازیکن تنبلی است و به این خاطر برانکو کمتر به او بازی می‌داد.
از لحاظ دوندگی فکر نمی‌کنم بازیکن کم‌تحرکی باشم. در پرسپولیس هر موقع در ترکیب اصلی قرار داشتم بیشتر از 8 کیلومتر می‌دویدم. این در شرایطی بود که در تیم ملی میزان دوندگی تیمی ما بیشتر بود و بالای 11 کیلومتر دوندگی داشتم. من در زمین مسابقه آنچه مربی خواهد را اجرا می‌کنم و در پرسپولیس هیچ وقت کم‌کاری نکرده‌ام. 
در مورد پاس ندادن بازیکنان پرسپولیس به خودت چه نظری داری؟
این موضوعی بود که خیلی‌ها به من می‌گفتند اما سعی می‌کردم این‌طور فکر نکنم. علاقه‌ای به مسائل حاشیه‌ای ندارم و تمام تمرکزم را روی فوتبالم قرار می‌دهم. 
در مورد بازگشت مهدی طارمی به پرسپولیس چه نظری داری؟
برایم عجیب بود که او به آن شکل ازپرسپولیس رفت و بعد برگشت. برای طارمی فقط می‌توانم آرزوی موفقیت کنم. 
یکی از رقبایت برای آقای گلی مهدی طارمی است، می‌توانی بیشتر از او گل بزنی؟
من به موفقیت تیمم فکر می‌کنم و در کنار آن سعی خواهم کرد مهاجم خوبی برای ذوب‌آهن باشم. همه مهاجمان لیگ برایم قابل احترام هستند. 
فکر می‌کنی دوباره فرصت بازگشت به تیم ملی کشورت را پیدا کنی؟
این یکی از مهمترین اهداف من است. متأسفانه سرمربی تیم ملی هندوراس دید خوبی نسبت به لیگ ایران ندارد و اعتقادش این است که در اینجا بازیکنان تمرینات حرفه‌ای را انجام نمی‌دهند. از طرفی نیمکت‌نشینی در پرسپولیس باعث شد در دو اردوی آخر به تیم ملی دعوت نشوم اما ذوب‌آهن تیم بزرگی در آسیا است و عملکرد خوبم در این تیم باعث خواهد شد دوباره به تیم ملی دعوت شوم. 
شهر اصفهان را چطور می‌بینی؟
مردم علاقه زیادی به فوتبال دارند و برایم جالب است که مرا به خوبی می‌شناسند. دوست دارم خانواده‌ام هرچه زودتر به ایران بیایند تا بتوانیم در اصفهان به گشت‌وگذار برویم.