به گزارش افکارنیوز،

تلاش و اصرار طارمی برای حضور در فوتبال اروپا، برای او فقط هزینه داشته است. طارمی بعد از ناکامی در بستن قرارداد با تیم‌های اسپانیایی و ایتالیایی، به ترکیه رفت و در اینم کشور هم خیلی زود به مشکل خورد. حاصل حضور کوتاه مدت طارمی در ترکیه افت بدنی و سه هفته نیمکت نشینی در پرسپولیس بود. سه هفته‌ای که او از جدول گلزنان لیگ برتر عقب انداخت و شاید پیراهن تیم ملی را هم از آقای گل فصل پیش بگیرد.

طارمی در آخرین بازی‌های رسمی و دوستانه تیم ملی، به بازیکن ثابت کی‌روش تبدیل شده بود و تیم ملی هم با حضور همزمان او و آزمون در ترکیب اصلی خوب نتیجه می‌گرفت. به نظر می‌رسید طارمی و آزمون، در بازی‌های مرحله نهایی انتخابی جام جهانی هم زوج ثابت کی‌روش برای خط حمله تیم ملی باشند اما شرایط بدنی طارمی، نظر سرمربی تیم ملی را عوض کرده است.

کی‌روش هنوز علاقه زیادی به طارمی دارد اما نگران است استفاده ثابت از او مقابل قطر با این شرایط بدنی، تیم ملی را به دردسر بیندازد. فعلا در اردوهای قبلی، آمادگی دیگر مهاجمان تیم ملی کی‌روش را امیدوار کرده بتواند مثل گذشته از شجاعی، دژاگه و امیری پشت سر سردار آزمون استفاده کند و در صورتی نرسیدن طارمی به شرایط آرمانی، به مشکل نخورد.