به گزارش افکارنیوز،

در ادامه اشاره ای شده به نتایج دو تیم در بازی های مقدماتی و اظهار نظرهای مربیان دو تیم. از قول کی روش این چنین آمده است: «جشن رسیدن به جام جهانی 2018 از امشب و در بازی با قطر برای ما آغاز خواهد شد. راه دشوار است اما من امیدوارم با اطمینان مسیر را آغاز کنیم و در ادامه با قدرت به کار ادامه دهیم. جای خوشحالی است که در ترکیب من همه بازیکنان آماده هستند و انتخاب یازده بازیکن آماده از این ترکیب برای من سخت است به طوریکه سر درد گرفته ام و مجبور شده ام قرص مصرف کنم. خوشبختانه کابوس مصدومیت نیز با تیم ایران همراه نیست. در مورد قطر باید بگویم یکی از تیم هایی هستند که صلاحیت صعود به جام جهانی را دارند و در این مسیر سرمایه گذاری زیادی کرده اند. بازی ما در برابر این تیم سخت خواهد بود به خصوص که در ترکیب از بازیکنان ملیت  های دیگر سود می برند و مدت هاست که با هم تمرین می کنند. اما ایران در شرایطی این بازی را آغاز می کند که حامیان خود را در استادیوم آزادی خواهد دید و این قوت قلب است.»

 

 

صحبت های خوزه دانیل سرمربی تیم قطر هم در نوع خود جالب است:« در اولین بازی خود باید با بهترین تیم آسیا بازی کنیم. این به خاطر قرعه است. ما زمان زیادی برای تجزیه و تحلیل بازی ایران داشتیم. به خوبی می دانیم ایرانی ها آماده هستند و علاقمندند که به جام جهانی صعود کنند. اما برای رسیدن به یک نتیجه خوب نهایت تلاش خود را بکار می گیریم. ما متحد هستیم. کادر فنی و بازیکنان هم در انتظار یک آغاز با موفقیت هستیم. اگر در جریان بازی ایران ما را با چالش مواجه کند این به خاطر قدرت تاکتیکی حریف است و ناشی از عدم وحدت ما نخواهد بود. فرصت خوبی برای رسیدن به جام جهانی به دست آورده ایم. این درست که در ایران و در برابر بهترین تیم آسیا قرار می گیریم و بازی در برابر چنین تیمی طبیعتا سخت است اما شگفتی در فوتبال همیشه وجود دارد. »

 

بعد از اشاره به نتایج دو تیم در بازی های اخیر که بیشتر با پیروزی های ایران همراه بوده است ستاره های دو تیم مورد ارزیابی قرار گرفته است. سردار آزمون از ایران و حسن الهیدوس از قطر.

 

در مورد سردار آزمون این چنین نوشته شده است:« مهاجم 21 ساله ایران هم اکنون یکی از با استعداد ترین مهاجمان آسیا است. قد بلند. قدرتمند و سریع. بهترین گلزن تیم ملی در دور دوم مقدماتی با تعریف جالبی از سوی کی روش همراه شده است. سرمربی تیم ملی گفته است سردار آزمون آماده است که تبدیل به ستاره واقعی در فوتبال ایران و آسیا شود.»

 

حسن الهیدوس کاپیتان و هافبک تیم ملی قطر است که از او به عنوان ستاره تیم یاد شده است. سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا در مورد او نوشته است:« حسن جلوه تیم ملی قطر است که در خط هافبک بازی می کند. او در همه جا حضور دارد و به بازی تیم ملی قطر جهت می دهد. قهرمانی باشگاهی آسیا با السد در سال 2011 یکی از افتخارات او است...»