به گزارش افکارنیوز،

وحید امیری درباره دیدار تیم ملی مقابل چین به سایت رسمی فدراسیون فوتبال گفت: شاید تا پیش از اینکه مسابقات آغاز شود، همه فکر می‌کردند چین حریف دست و پا بسته‌ای است، اما بازی با کره‌جنوبی نشان داد چینی‌ها تیم خطرناکی هستند. آنها در سال‌های اخیر به فوتبال‌شان خیلی بها داده‌اند و با وجود اینکه جمعیت بسیار زیادی دارند، اما در مدیریت کلان کشورشان سرمایه‌گذاری زیادی در فوتبال انجام داده‌اند.

وی افزود: انتظار داریم بازی سختی مقابل چین داشته باشیم. آنها مقابل کره‌جنوبی نشان دادند تیم سرسختی هستند و تا دقیقه 90 برای رسیدن به نتیجه تلاش کردند و چه بسا اگر بازی ادامه پیدا می‌کرد به تساوی یا حتی برد می‌رسیدند. به هر حال در جلساتی که در این چند روز داشته‌ایم، به شناخت خوبی از حریف دست پیدا کرده‌ایم. باید در زمین تلاش کنیم تا به نتیجه برسیم. همانطور که خدا وعده داده پس از هر سختی، آسانی است و می‌دانیم سختی کشیدن‌های این روزها سرانجام ما را به آرامش می‌رساند. امیدوارم با کمک خدا با وجود مشکلات و کمبودها بتوانیم با دست پر به تهران برگردیم.

مهاجم تیم ملی با قدردانی از مسئولان فدراسیون فوتبال در تهیه پرواز چارتر خاطرنشان کرد: این موضوع کمک خوبی به تیم ملی بود و تیم ملی توانست راحت‌تر این مسیر طولانی را طی کند. مربیان تیم ملی هم برای اینکه وضعیت خواب بازیکنان با کمترین مشکل روبه‌رو شود، تمهیداتی اندیشیدند تا به محض رسیدن به چین شرایط خوبی پیدا کنیم. در این دو روز هم تمرینات خوبی داشته‌ایم و ان شاالله همه دست به دست هم می‌دهیم تا بتوانیم این گام را به سلامتی بگذارنیم. باید این را هم بدانیم تیم ملی حتی در بازی‌های خارج از خانه به حمایت و اتحاد ملی نیاز دارد و اینطور نیست که فقط در بازی‌های خانگی نیاز به حمایت داشته باشیم.

امیری با اشاره به پیروزی ایران در دیدار مقابل قطر گفت: به نظرم همیشه در گام اول مهمترین موضوع کسب سه امتیاز است. تیم‌ها در بازی اول به دنبال محک زدن هم هستند. خوشبختانه با دعای مردم و تلاش بازیکنان و کادر فنی توانستیم سه امتیاز اول را تقدیم هواداران کنیم. اگر تیمی می‌خواهد به جام جهانی صعود کند، مهمترین موضوع این است که بتواند تمام امتیازهای خانگی را کسب کند.

بازیکن تیم ملی با ستایش از حمایت مردم در روز بازی با قطر اظهار داشت: آنها پنجشنبه گذشته سنگ تمام گذاشتند. همیشه یادم است وقتی تیم ملی بازی‌های مهمی دارد، تماشاگران ورزشگاه را پر می‌کنند. چهار سال قبل هم در بازی با لبنان و کره‌جنوبی همین شرایط را داشتیم، اما برای خودم اولین بار بود که چنین موضوعی را از نزدیک می‌دیدم. حدود یک ساعت و 30 دقیقه قبل از بازی که با اتوبوس قصد ورود به ورزشگاه را داشتیم، جمعیت فراوانی را دیدیم که پشت در ورزشگاه هستند و حتی با اسکورت نزدیک بیست دقیقه در ترافیک ماندیم. باید به آنها به دلیل این حمایت‌شان دست مریزاد بگویم. آنها از دقیقه اول تا آخر بازی جو سختی را برای حریف ایجاد کرده بودند و کمک زیادی به ما داشتند.