به گزارش افکارنیوز،

 رائول لوزانو به لهستان بازگشت. او یکشنبه گذشته در دیدار خداحافظی پاسور پیشین تیم ملی لهستان که بین تیم ملی این کشور و تیم ستاره‌های جهان برگزار شد، مربی تیم لهستان بود.

حضور سرمربی تیم ملی والیبال ایران در لهستان محدود به شرکت در این بازی دوستانه نبود و او در چند روز آینده با مسئولان فدراسیون والیبال لهستان دیدار خواهد کرد. به نوشته منابع آرژانتینی، لوزانو گزینه نخست هدایت تیم ملی لهستان و جانشینی استفان آنتیگا، سرمربی فرانسوی این تیم است.

لوزانو که به تازگی از مرز 60 سالگی گذشته در سال‌های 2005 تا 2008 هم سرمربی تیم ملی لهستان بوده و با این تیم به عنوان نایب قهرمانی مسابقات قهرمانی جهان در سال 2006 رسیده است. لوزانو در المپیک 2008 پکن چندان موفق نبود و تیم ملی لهستان در مرحله یک چهارم نهایی با شکست مقابل ایتالیا از دور مسابقات کنار رفت. لوزانو پس از آن هدایت تیم‌های ملی اسپانیا، آلمان و ایران را هم پذیرفت و فصل گذشته در لیگ لهستان، سرمربی تیم «چراد چارنی رادوم» بود.

به نوشته رسانه‌های لهستانی، لوزانو روز جمعه به فدراسیون والیبال لهستان می‌رود. او با وجود مطرح شدن نام‌هایی مثل فردیناندو دیجورجی، رادوستین استویچف و خاویر وبر، مربی محبوب و گزینه نخست لهستانی‌هاست. لهستانی‌ها معتقدند که علت مطرح شدن نام آرژانتین در والیبال جهان، سختگیری و انضباط مربیانی مثل لوزانو بوده است و این همان چیزی است که تیم ملی لهستان برای حضور در المپیک 2020 توکیو به آن احتیاج دارد.