به گزارش افکارنیوز،

رسول خطیبی پس از شکست یک بر صفر تیمش مقابل سپاهان در کنفرانس مطبوعاتی اظهار داشت: بابت اینکه تیم‌مان امروز سه امتیاز را از دست داد، از هواداران و دوستداران تیم ماشین‌سازی عذرخواهی می‌کنم و شرمنده هستم.

وی افزود: اولاً این را بگویم ما شش بازی در لیگ انجام داده‌ایم و سه بازی آن را میزبان بودیم که در این سه بازی حتی یک جلسه تمرین هم در زمین اصلی مسابقه نداشتیم. تیم ما تا دیروز نمی‌دانست کجا باید بازی کند. مدیرعامل تیم یک هفته است به‌دنبال زمین برای انجام مسابقه می‌گردد. من اعتقاد دارم این مسئله تمرکز بازیکنان و کادرفنی را از بین می‌برد. هفته قبل تیم ما در تهران یک بازی سنگین برابر استقلال برگزار کرد، ولی تیم سپاهان از نظر من بازی سبک‌تری داشت، در ضمن این تیم یک روز از ما بیشتر زمان داشت تا ریکاوری کند.

سرمربی تیم فوتبال ماشین‌سازی تصریح کرد: تیم ما خیلی خوب است و من به این بازیکنان اعتقاد دارم و به قولی که از اول فصل داده بودم عمل خواهیم کرد و در پایان فصل رتبه تیم ما یک‌رقمی خواهد شد. به‌طور کلی از عملکرد شاگردانم در این بازی راضی نبودم و تاکتیک‌های مدنظرمان را اجرا نکردیم، ولی اعتقاد دارم نتیجه تساوی برای این دیدار عادلانه بود. ما در جریان بازی حتی به تیر دروازه سپاهان نیز زدیم، اما باز هم بابت نتیجه نگرفتن در این بازی شرمنده هستم و از هواداران عذرخواهی می‌کنم.

خطیبی در پاسخ به پرسش یکی از خبرنگاران مبنی بر اینکه در نیمه اول تیم او محتاط بازی کرده است و همچنین دلیل عدم استفاده از احمد کامدار عنوان کرد: ما در نیمه اول با سیستم 3-3-4 بازی کردیم که هجومی‌ترین سیستم موجود است. تیم سپاهان هیچ موقعیتی روی دروازه ما نداشت و حتی گلی که خوردیم خودمان توپ را تقدیم حریف کردیم. احمد کامدار نیز بازیکن بزرگی است و هنوز به مرز آمادگی مطلوب نرسیده است. او تازه از کمند مصدومیت رها شده و باید در تعطیلات لیگ روی آمادگی بدنی‌اش کار کنیم تا به مرز آمادگی برسد.

وی در مورد عملکرد محمد نصرتی نیز گفت: ما امروز تعویض دوم‌مان را با صحبت با پزشک تیم انجام دادیم. محمد نصرتی نیز به ما گفته بود آمادگی بازی کردن دارد و ما به او اعتماد کردیم. نصرتی جواب اعتماد ما را داد، ولی به‌طور کلی نمی‌توانیم روی او برای 90 دقیقه حساب کنیم.

سرمربی تیم فوتبال ماشین‌سازی در مورد داوری این دیدار گفت: به‌طور کلی داوری در این دیدار خوب بود. داور پنالتی که برای حریف گرفت درست نبود، زیرا اعتقاد دارم آن صحنه در جریان بازی اتفاق افتاد. من معتقدم در این بازی احسان حاج‌صفی باید سه بار کارت زرد می‌گرفت و اگر داور او را اخراج می‌کرد برای تیم ما خیلی بهتر می‌شد و می‌توانستیم روی دروازه حریف فشار بیاوریم. با این حال از داوری راضی هستم. در پنج بازی گذشته که انجام دادیم این یکی از بهترین داورانی بود که برای ما قضاوت کرد.

خطیبی در پایان درباره استفاده از ضربات ایستگاهی گفت: ما در مورد ضربات ایستگاهی خیلی کار کردیم و روی آن برنامه داریم، ولی در این بازی به‌دلیل اینکه در دقایق پایانی به ضربات ایستگاهی دست پیدا کردیم فقط می‌خواستیم توپ را روی دروازه حریف بریزیم. مطمئن باشید روی این ضربات برنامه داریم و در بازی‌های آینده از آن استفاده خواهیم کرد.