به گزارش افکارنیوز،

مرتضی ابراهیمی پس از شکست تیم ملی بسکتبال با ویلچر برابر ژاپن اظهار داشت: بازی اول پارالمپیک را خیلی خوب شروع کردیم اما بعد از بازی با آلمان به خوبی تیم ما را آنالیز کردند و با حربه پرس نگذاشتند بازیکنان امتیازآور ما کار خود را انجام دهند.

او ادامه داد: ما مقابل تیم آلمان که بهترین‌های جهان را دارد در یورو لیگ هم بازی کرده بودیم و عملکرد خوبی نیز داشتیم اما متاسفانه ما پرس‌شکن نداشتیم و حریفان با بستن راه بازیکنانی مثل هادی اظهر، عابدی و غلام آزاد اجازه ندادند زیر سبد موفق باشیم.

ابراهیمی تصریح کرد: شرمنده مردم ایران شدیم و ناراحتیم که نتوانستیم جواب این زحمات را بدهیم.

ملی‌پوش بسکتبال با ویلچر درباره اینکه سرمربی تیم بی‌انگیزگی را عامل شکست برابر ژاپن عنوان کرده بود، گفت: بله، بعد از شکست مقابل برزیل، تیم ما واقعا از هم پاشید و نتوانست آن هماهنگی اولیه را به دست بیاورد.

او تاکید کرد: بعد از بازی با آلمان یکدل نشدیم. هم ما و هم کادر فنی اشتباهاتی داشتیم. نمی‌شود یک طرفه قضاوت کرد. همه این‌ها دست به دست هم داد که ما بدترین نتیجه تاریخ بسکتبال با ویلچر ایران را رقم بزنیم. المپیک دیگر برای ما تمام شد و امیدوارم مسئولان تیم را رها نکنند.

ابراهیمی در پایان گفت: فقط می‌توانم بگویم متاسفم. ما بازیکنان باتجربه‌ای داشتیم و سابقه چند دوره حضور در بازی‌های بین‌المللی را داشتیم اما حیف شد که در این پارالمپیک نتیجه نگرفتیم.