به گزارش افکارنیوز،

رحمانی که عضو کمیته مسابقات این نهاد عالی فوتبال آسیاست و از تجربه طولانی در این حوزه بهره‌مند است،  درباره اینکه چرا فیفا با تغییر زمان بازی ایران و کره موافقت نکرده حرف‌های جالبی دارد.

او درباره طرح برنامه‌های مسابقات کنفدراسیون فوتبال آسیا می‌گوید: این طرح‌ها به‌صورت 4 ساله در کمیته مسابقات مطرح می‌شود و برای تصویب و اجرا راهی کمیته اجرایی می‌شود. پس از تصویب و اجرا تقویم برنامه‌ریزی‌شده را برای مشورت به فدراسیون‌های عضو می‌فرستند تا اشکالات برنامه را بازگو و حل کنند.

رحمانی درباره عضوهای ایرانی این مجمع و تصمیم‌گیری‌های که درباره تقویم پیش رو صورت گرفته است عنوان کرد: ابتدا آقای کفاشیان در حدود 5 سال پیش عضو کمیته جلسات بودند و پس از ایشان از یکسال گذشته آقای تاج در جلسات تصمیم‌گیری این تقویم حاضر بودند و از برنامه مطلع بودند.

او درباره اعتراض رسمی فدراسیون فوتبال به برنامه پیش رو گفت: فدراسیون فوتبال ایران حدود پنج ماه پیش نامه ای را ارسال کردند که در آن قیدشده بود ما برای برگزاری مسابقه در روز اعلام‌شده مشکل‌داریم؛ چراکه آن روز مراسم ملی و مذهبی در ایران برگزار می‌شود و انجام مسابقه برایمان سخت خواهد بود. بعدازآن حدود یک ماه پیش آقای تاج به کنفدراسیون رجوع کردند و طی جلسه با رئیس کنفدراسیون به ایشان مشکلات را بیان کرده و درخواستشان را بار دیگر بازگو کردند که درنهایت رئیس کنفدراسیون با آن مخالفت کرد.

شاهین رحمانی دلیل مخالفت کنفدراسیون آسیا را با تغییر برنامه بازی ایران و کره این‌گونه شرح می‌دهد: نخست که بازی‌های جام‌جهانی باید در تاریخ فیفا برگزار شود. بازی‌های فیفا 4 سال پیش در قرعه‌کشی روزهایش مشخص‌شده و طبعاً نمی‌توان در آن تغییری ایجاد کرد. در مرحله بعد شما نمی‌توانید بازی‌ها را خارج از روزهای فیفا برگزار کنید. به‌طور مثال ما با کره جنوبی بازی داریم، ایران نمی‌تواند طبق توافق بخواهد یک روز دیگری بازی کند، چراکه هر تیمی اعم از کره جنوبی تنها در روزهای فیفا دی می‌تواند بازیکنان خود را از باشگاه‌ها در اختیار بگیرد و اگر روز دیگری این بازی برگزار شود امکان گرفتن بازیکن‌ها وجود ندارد.

در پایان این عضو ارشد کنفدراسیون آسیا تصریح کرد که فدراسیون ایران و همچنین آقای تاج بارها تلاش کردند که زمان این بازی تغییر کند اما خود آقای تاج بهتر می‌دانند که بر اساس آنچه گفته شد این تغییر امکان‌پذیر نخواهد بود.