به گزارش افکارنیوز،

 تیم ملی جوانان خود را برای بازی های قهرمانی آسیا و صعود به جام جهانی زیر 20 سال در سال 2017 (کره جنوبی) آماده می کند. بازی هایی که از 23 مهر ماه در بحرین آغاز می شود و ایران در گروه C با تیم های قطر، قهرمان دوره قبل، ژاپن و یمن همگروه است و در صورت صعود از این گروه به عنوان تیم اول یا دوم و پیروزی در مرحله یک چهارم نهایی به جام جهانی صعود خواهد کرد.

به نظر می رسد نشست های پی در پی کی روش با امیر حسین پیروانی و هم چنین تماشای بازی های تیم  ملی جوانان به این دلیل است که سرمربی تیم ملی می خواهد نخبه های تیم ملی جوانان را گزینش و در آینده به اردوی تیم ملی دعوت کند.

کی روش پیش تر با دعوت از نیما میرزازاد به اردوی تیم ملی نشان داد نگاه ویژه ای به تیم ملی جوانان دارد . او جوانگرایی در تیم ملی را مدت هاست استارت زده. کی روش قبلا هم با دعوت  از سردار آزمون و علیرضا جهانبخش و میدان دادن به آنها نشان داد که علاقمند به بازی دادن به جوان  هاست.

جام جهانی 2018 می تواند میدان خوبی برای کسب تجربه جوانان زیر 19 سال ایران باشد. جوانانی که در جام جهانی 2018 بیست و یک ساله خواهند شد. البته اگر به جام جهانی زیر 20 سال صعود کنند با تجربه بازی در جام جهانی در اردوی تیم کی روش حاضر خواهند شد و تمرین خواهند کرد و چه بسا بازی هم کنند. مگر سردار آزمون خیلی زود جای خود را در تفکرات تاکتیکی کی روش باز نکرد؟ یا علیرضا جهانبخش؟ این دو بازیکنان تیم ملی جوانان بودند که به تیم های اروپایی رفتند و مورد توجه کی روش قرار گرفتند.

البته کی روش همزمان با نشست هایی که با امیر حسین پیروانی برگزار می کند و هم چنین حضور در بازی های دوستانه تیم ملی جوانان نکات لازم تاکتیکی را هم در اختیار این مربی جوان قرار می دهد تا نقش خود را در موفقیت این تیم ایفاء کند.

البته ارتباط صمیمی کی روش با تیم ملی جوانان بی ربط با اشتیاق امیر حسین پیروانی برای برقراری این ارتباط نبوده. اشتیاقی که در کادر فنی تیم ملی امید وجود نداشت!