به گزارش افکارنیوز،

تیم فوتبال رئال مادرید در 4 بازی اخیر خود به جای رسیدن به بردهای قاطع و پرگل، مجبور شده  امتیازات را با حریفان تقسیم کرده و به کسب مساوی بسنده کند.

این نتایج باعث شده مطبوعات و کارشناسان  علیه تیم پرآوازه شهر مادرید موضع‌گیری کرده و باذکر مواردی علت از دست رفتن امتیازات را برشمارند.

به باور آنها، ثبت 4 مساوی 5 دلیل عمده دارد که شامل موارد زیر است:

 

1-مصدومیت‌ها

این نکته درست که کهکشانی‌ها ستارگان پرشماری در کادر بازیکنان خود دارند، اما همین تیم نیز در صورتی که بازیکنانش آسیب ببینند، قادر نیستند با استفاده از نفرات موجود، جای ستاره اصلی را پرکنند.

به همین دلیل بسیاری از کارشناسان معتقدند در بازی‌های اخیر جای خالی لوکامودریچ،‌هافبک مرکزی و کروات تیم کاملا حس شده است.

بازیکنی که با سبک بازی خاص خودش، شور و هیجان فراوانی ایجاد می‌کند و تا پایان ماه اکتبر قادر به بازگشت نیست.

مشابه این وضعیت برای مارسلو، مدافع چپ و برزیلی تیم بوجود آمده که در دو بازی اخیر سفید‌پوشان غیبت داشت.

همچنین نبود کاسیمیرو، هافبک دفاعی تیم که از او به عنوان عامل ایجاد ثبات و پایداری در میانه میدان رئال یاد می‌شود، لطمه زده است. این در حالیست که او تا پایان سال قادر به حضور در تیم نخواهد بود.

 

2-خط دفاع پرروزنه

دومین عاملی که در عدم درخشش بازی‌های اخیر تیم نخست شهر مادرید نقش داشته، حفره‌های است که  در خط دفاع ایجاد شده است.

تغییرات اجباری که زیدان در خط دفاع ایجاد کرده، به جای آنکه منجر به استحکام بیشتر شود، به تزلزل در این منطقه از تیم و ایجاد روزنه منجر شده است.

 

3- کم‌فروغی رونالدو در گلزنی

رئال در سال‌های اخیر هرگاه که کریس‌رونالدو را سرحال و بانشاط دیده و این ستاره پرتغالی گل زده، تیم کهکشانی نیز در اوج قدرت بوده است.

اما در بازی‌های اخیر موتور گلزنی این بازیکن ظاهرا از کار ایستاده و او در 4 بازی نخست فصل جاری خود در لالیگا تنها یک گل زده است.

در حالیکه فصل قبل در چنین روزهای، 5 گل زده در کارنامه داشت.

 

4- ضعف در سیاست خرید‌ها

همیشه در تابستان‌ها که ایام نقل و انتقالات قبل از فصل انجام می‌گرفت، کهکشانی‌ها بیشترین و بهترین خریدها را داشتند. آنها به همین خاطر در سال 2009 حتی رونالدو را از منچستریونایتد شکار کرده و صاحب گران‌ترین بازیکن آن موقع دنیا شدند.

در سال 2013 هم با خرید گرت‌بیل، گران‌ترین بازیکن جهان را صاحب شدند. در سال 2014 هم به مجموعه نفرات خود تونی کروس را اضافه کردند.

اما تابستان سال جاری نیز همینگونه فعالیت داشتند؟ در واقع تنها تازه‌وارد تیم آلوارو موراتا بود که به تیم بازگشت.

این مهاجم 23 ساله هم در 7 مسابقه تنها به زحمت یک گل توانسته به ثمر رساند!

 

5-مربی بدون مشاوره

واقعیت این است که در هیچ نقطه دنیا، مربی نیست که صندلی‌اش مستحکم باشد و در خطر عزل نباشد.

از طرفی به کرات دیده می‌شود که در وضعیت بحرانی، زیدان غرق در افکارش می‌شود و بهره‌ای از نقطه نظرات تحلیلی نمی‌برد.

به همین دلیل است که برخی از ستارگان تیم،‌ جسته و گریخته از روش‌های قدیمی مربیگری وی خرده گرفته‌اند.

تنها تاکتیکی که او وارد کارش کرده‌، این است که مانع گستردگی بحران شود. اما خود در نظر بگیرید، این رفتار برای کنترل اوضاع تیمی به گستردگی رئال، واقعا کافی است؟