به گزارش افکارنیوز،

هرچقدر که کشورهای مختلف قبل از شروع مسابقات جام جهانی برای برگزاری بازی تدارکاتی با تیم ملی فوتسال ایران امتناع می‌کردند، اما با کسب عنوان سومی تیم ملی در مسابقات جهانی، حالا شرایط عوض شده است.

به واسطه درخشش تیم ایران در جام جهانی، کادر فنی تیم ملی پیشنهاداتی را برای انجام بازی تدارکاتی در ماه‌های پیش رو دریافت کرده است. اولین کشور درخواست کننده بازی با ایران، برزیل بود که در مرحله یک هشتم نهایی جام جهانی برابر ایران شکست خورد و از دور این رقابتها کنار رفت.

علاوه بر برزیل، مسئولان فوتسال آمریکا هم خواهان برگزاری بازی تدارکاتی با تیم ملی ایران شده‌اند. آنها پیشنهاد خود را در کلمبیا به گوش کادر فنی تیم ایران رسانده‌اند ولی پاسخ قطعی دریافت نکرده‌اند.

علی صانعی مدیرفنی تیم ملی فوتسال ایران گفت: این پیشنهاد به صورت شفاهی به ما اعلام شد ولی از آنها خواستیم که درخواست خود را به صورت کتبی به فدراسیون فوتبال ایران و یا کمیته فوتسال ارسال کنند تا بررسی شود.

صانعی افزود: برای انجام بازی با تیمی مثل آمریکا فقط بحث کمیته فوتسال نیست و باید نهادهای دیگر هم نظر بدهند. به همین دلیل خواستیم که پیشنهادشان را کتبا به فدراسیون اعلام کنند.

مدیرفنی تیم ملی فوتسال خاطرنشان کرد: البته در این شرایط هم نمی‌توان بازی تدارکاتی برگزار کرد چرا که اولویت، برگزاری لیگ برتر است. تیم ملی ما فعلا برنامه خاصی ندارد و باید لیگ را پیش برد.