به گزارش افکارنیوز،

تیم ملی ایران در حالی موفق شد در تاشکند با یک گل از سد ازبکستان بگذرد که تک گل کشورمان را جلال حسینی با ضربه سر به ثمر رساند. چنانکه از قبل هم پیش‌بینی می‌شد، ضعف لوبانف روی توپ‌های هوایی کار دست ازبک‌ها داد و باعث شد این تیم سه امتیاز بسیار حساس خانگی را از دست بدهد. لوبانف فصل گذشته هم در پرسپولیس گل‌های زیادی روی توپ‌های هوایی دریافت کرد که شش امتیاز به این تیم ضرر زد.

فوزیل موسی‌اف (دو امتیاز)

در هفته هجدهم و در دقیقه نهم بازی پرسپولیس و سپاهان، فوزیل موسی‌اف روی یک کرنر ارسالی از سمت راست خیلی راحت با یک ضربه سر ساده دروازه لوبانف را باز کرد. این مسابقه در نهایت با نتیجه مساوی دو بر دو به پایان رسید.

مرتضی تبریزی (دو امتیاز)

هفته نوزدهم در حالی که پرسپولیس می‌رفت تا با با یک پیروزی شیرین دو بر یک برابر ذوب‌آهن فولادشهر را ترک کند، مرتضی تبریزی در دقیقه94 دروازه قرمزها را باز کرد و کار را به تساوی کشاند. او روی یک ارسال تیز از سمت راست، با یک ضربه سر چکشی دروازه لوبانف را باز کرد؛ خیلی شبیه به ضربه‌ای که جلال حسینی زد.

مهدی دغاغله (دو امتیاز)

در هفته بیست‌ویک، یک بار دیگر ضعف لوبانف روی توپ‌های هوایی دو امتیاز شیرین را از سرخپوشان گرفت. در دقیقه92 بازی با سایپا، توپ ارسالی روی دروازه پرسپولیس با تعلل گلر و مدافعان این تیم، به شکلی عجیب با ضربه سر مهدی دغاغله وارد دروازه شد. لوبانف بعد از دریافت این گل، موقتا از ترکیب پرسپولیس کنار رفت.

داریوش شجاعیان (تفاضل گل)

اوج تزلزل لوبانف روی توپ‌های هوایی در بازی ماقبل آخر برابر گسترش فولاد نمایان شد. در دقیقه88 این بازی، توپ ارسالی از سمت راست برای چند ثانیه با ارتفاع زیاد موازی با خط دروازه پرسپولیس روی آسمان بود، اما لوبانف نتوانست اثر مناسب را روی آن بگذارد تا در یک رفت و برگشت، شجاعیان دروازه را باز کند. این گل باعث نشد پرسپولیس امتیاز از دست بدهد، اما در بحث تفاضل گل لطمه بدی به قرمزها زد.