به گزارش افکارنیوز،

نعیم سعداوی در خصوص دیدار این هفته تیم‌ ملی ایران برابر کره‌جنوبی در مرحله مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه، اظهار کرد:‌ مدت زمان زیادی است که تیم‌های ایران و کره به قدرت‌های آسیا تبدیل شده‌اند و جزو تیم‌هایی هستند که در آسیا حرف‌های زیادی برای گفتن دارند.

سعداوی بیان کرد:‌ البته در این شرایط، وضعیت تیم ایران بهتر است، چرا که در گروه خود صدرنشین و صاحب ۷ امتیاز است ولی واقعیت این است که نباید تیم کره را دست کم بگیریم، چرا که یک تیم حرفه‌ای است و برای آن‌ها میزبان یا میهمان بودن فرقی نمی‌کند.

سرمربی تیم فوتبال فولاد خوزستان ادامه داد:‌ کره از توانایی و فاکتورهای بسیار خوبی برخوردار است و دارای بازیکنانی با کیفیت فنی بالا است؛ پس تیم‌ملی ایران باید هوشیارانه و با برنامه مقابل این تیم ظاهر شود و احساس نکنیم به راحتی می‌توانیم از این تیم عبور کنیم.

وی گفت:‌ با توجه به این که ما در این دیدار میزبان هستیم، باید تلاش کنیم که حداکثر امتیاز را از تیم کره بگیریم و با ارائه یک فوتبال خوب، زیبا، جذاب، هوشیارانه و بابرنامه بتوانیم دست پر از این بازی خارج شویم تا به اندازه زیادی مسیر صعود به جام‌جهانی را طی کنیم.

سعداوی در خصوص برگزاری این دیدار در روز تاسوعا نیز عنوان کرد: ‌قاعدتاً از قبل باید کسانی که مسوولیت دارند با توجه به این که این ایام برای ایرانی‌ها خاص است، شرایط لازم را لحاظ می‌کردند. با توجه به این که مردم ما با شعور و دارای فرهنگ بالایی هستند، شرایط ایام سوگواری تاسوعا و عاشورا را درک می‌کنند و در بازی تیم‌ملی برابر کره، آن‌طور که در شان این ایام است، همه چیز را رعایت می‌کنند. امیدوارم علاوه بر این که حرمت روز تاسوعا حفظ شود، تیم‌ملی نتیجه قابل قبولی را کسب کند و یک روز خوب را رقم بزند.

سعداوی در پایان درباره وضعیت تیم فولاد نیز گفت: ‌شرایط تیم خوب است و تمرینات بسیار خوب، جدی و با انگیزه‌ای انجام می‌دهیم و منتظریم که بتوانیم در بازی با صبا یک روز خوب را داشته باشیم.