به گزارش افکارنیوز،

پس از برگزاری بازی های هفته نهم لیگ شانزدهم، شش دروازه بان موفق به بسته نگه داشتن دروازه خود شدند، رحمتی، روشنگر، ده خسوس، احمدی، هوری و حامد لک شش گلری بودند که توانستند با کلین شیت خود در بازی های هفته نهم در جدول دروازه بان های لیگ برتری ارتقا یابند.

 

با بررسی دروازه بان های حاضر در لیگ برتر همراه "ورزش سه" باشید:

 

علیرضا بیرانوند، پرسپولیس

 

گلر پرسپولیسی ها در لیگ شانزدهم همچنان در صدر بهترین دروازه بان های حاضر در لیگ برتر قرار دارد، هرچند بیرانوند در بازی گذشته و در خوزستان دروازه خود را باز شده دید اما همچنان کمترین گل خورده را با بیشترین بازی در بین سایر گلرها دارد، بیرانوند در 9 بازی پرسپولیسی ها در 6 بازی دروازه خود را بسته نگه داشته است و از این جهت نیز عنوان اول را در بین سایر گلرهای حاضر در لیگ دارد، نکته دیگری که گلر لرستانی پرسپولیسی ها را در صدر نگه داشته است میانگین زمانی بسته نگه داشتن دروازه توسط اوست، بیرانوند هر 270 دقیقه دروازه خود را باز شده می بیند.

 

فرناندو ده خسوس، گسترش فولاد

 

بهترین دروازه بان فصل پانزدهم، پس از آغاز ناموفقی که در لیگ شانزدهم داشت آرام آرام خود را به صدر نزدیک می کند، ده خسوس که در بازی اخیر و با بسته نگه داشتن دروازه خود توانست تعداد کلین شیت های خود را به عدد 5 برساند به دنبال اثبات خود در لیگ ایران است، وی تاکنون تنها 4 بار دروازه خود را باز شده دید و درون دروازه گسترش فولاد از نظر میانگین زمانی هر 202 دقیقه یک بار دروازه خود را باز شده دیده است.

 

الساندرو فیلیپ، سایپا

 

گلر برزیلی نارنجی پوشان که بدون شک یکی از پدیده های لیگ شانزدهم محسوب می شود به دلیل سه اخطاره شدن بازی مهم تیمش را در هفته گذشته از دست داد و به ناچار نتوانست در برابر استقلالی ها به میدان برود، الساندرو پیش از این 5 بار دروازه خود را باز شده دید و در 2 دیدار نیز اقدام به کلین شیت کرد، ضمن اینکه او یک بار نیز موفق به مهار ضربه پنالتی شده است. میانگین زمانی بسته نگه داشتن دروازه برای الساندرو 137 دقیقه است.

 

محمدرضا اخباری، تراکتورسازی

 

گلر جوان تبریزی ها که یکی از دروازه بان های ملی پوش حاضر در لیگ محسوب می شود در دیدار گذشته تراکتورسازی، برخلاف بازی های اخیر دو بار مغلوب مهاجمان حریف شد، اخباری که با 5 بازی بسته نگه داشتن دروازه خود، رده دوم بیشترین کلین شیت را داراست، تاکنون 6 بار اسیر بازیکنان حریف شد و از نظر میانگین زمانی گل نخوردن نیز، عدد 135 دقیقه را روبروی نام خود می بیند.

 

سیدمهدی رحمتی، استقلال

 

کاپیتان آبی پوشان پایتخت که اولین دیدار این تیم را در لیگ شانزدهم از دست داده بود و با 8 دیدار در این لیست حضور دارد در بازی اخیر تیمش موفق به بسته نگه داشتن دروازه خود شد و تعداد کلین شیت های خود را به عدد 3 رساند. رحمتی در بازی های انجام شده نیز 7 بار دروازه خود را باز شده دید و به همین دلیل میانگین زمانی گل خوردن این دروازه 102 دقیقه است.

 

حسن هوری، صنعت نفت آبادان

 

کاپیتان نفتی های جنوب که در لیگ شانزدهم موفق شد بازهم نام خود را بر سر زبان ها بیندازد با بسته نگه داشتن دروازه خود در بازی اخیر موفق شد بازهم به جمع مدعیان جدول بهترین دروازه بان ها اضافه شود، هوری در دیدارهایی که برای تیمش به میدان رفته است 10 بار دروازه خود را باز شده دید ضمن آنکه در 4 دیدار نیز اقدام به کلین شیت کرده است، میانگین زمانی باز شدن دروازه این گلر نیز 81 دقیقه است. در ضمن او تنها دروازه بانی است که تاکنون موفق به ارسال پاس گل مستقیم شده است.

 

انتخاب ویژه؛ حامد لک

 

گلر صبا در بازی های اخیر این تیم موفق شده باز هم خود را به دوران اوج نزدیک کند، او در حالی بازی هفته گذشته را در برابر گسترش فولاد به سلامت به اتمام رساند و دروازه خود را بسته نگه داشت که تیم صبا دقایق زیادی را 9 نفره در مقابل حریف خود قرار گرفته بود، لک تاکنون 8 بار دروازه خود را باز شده دید و در 3 بازی نیز اقدام به کلین شیت کرد، او میانگین زمانی خوبی را از نظر پذیرفتن گل دارد و هر 101 دقیقه یک بار اسیر مهاجمان حریف می شود.

 

توضیح 1: دروازه بان های حاضر در لیگ برتر با هر گل خورده نیم امتیاز منفی دریافت می کنند و در طرف مقابل با هر کلین شیت نیم امتیاز و با هر مهار پنالتی یک امتیاز مثبت از آن خود می کنند.

 

توضیح 2: دروازه بان هایی که بتوانند پاس گل مستقیم به بازیکنان خود دهند نیز به مانند بازیکنان می توانند یک امتیاز مثبت دریافت کنند، اتفاقی که تاکنون برای حسن هوری افتاده است.

 

توضیح 3: گلرهایی که در بیش از 50 درصد بازی های تیم شان به میدان رفتند در جدول اصلی و دروازه بان هایی که کمتر از این مقدار به بازی گرفته شدند در جدول فرعی قرار می گیرند.