به گزارش افکارنیوز،
 در اولین روز از رقابت‌های کشتی قهرمانی دانشجویان جهان در کروم ترکیه، نمایندگان ایران در چهار وزن در کشتی آزاد به روی تشک رفتند که حاصل تلاش نمایندگان ایران در این روز کسب 3 مدال طلا و یک برنز بود.

در وزن 57 کیلوگرم یونس سرمستی در دور اول استیون تاکاهاشی از کانادا را با نتیجه 16 بر 10 شکست داد. وی در دور بعد نیز مقابل ماکسیم اگروکچین از روسیه به برتری رسید و با شکست والنتین سیمتز از آلمان در دیدار سرگروهی راهی رقابت فینال شد. سرمستی در دیدار پایانی احمت پکر از ترکیه را با ضربه فنی شکست داد و صاحب مدال طلا شد.

در وزن 65 کیلوگرم میثم حیدری پس از استراحت در دور اول در دور دوم مقابل میرجان آشیروف از قرقیزستان شکست خورد و راهی دیدار رده بندی شد. وی در این دیدار مقابل سرگلی بابسزکی از مجارستان با نتیجه 10 بر صفر به برتری رسید و صاحب مدال برنز شد.

در وزن 74 کیلوگرم، رضا افضلی در دور اول مقابل نوری تیمور از ترکیه به پیروزی رسید وی دور دوم هنری سلنیوس از فنلاند را شکست داد و در مرحله نیمه نهایی نیز با شکست بولات ساکایف از قرقیزستان به دیدار فینال راه یافت. افضلی در این دیدار مقابل امیل برنارسزیک از لهستان با ضربه فنی به پیروزی رسید و به مدال طلا دست یافت.

در وزن 97 کیلوگرم امیر محمدی در دور اول مقابل الکساندر هوشتین از بلاروس به پیروزی رسید وی در دور بعد و در مرحله نیمه نهایی نیز با ضربه فنی از سد ایگور اولار از مولداوی گذشت و راهی دیدار فینال شد. محمدی در این دیدار برابر گورام چرتکویف از روسیه به برتری رسید و قهرمان شد.
 
فردا در مسابقات چهار وزن دوم و پایانی مهران نصیری در وزن 61 کیلوگرم، حامد رشیدی در وزن 70 کیلوگرم، محمد جواد ابراهیمی در وزن 86 کیلوگرم و سید رضا موسوی در وزن 125 کیلوگرم به مصاف رقبای خود می‌روند.