به گزارش افکارنیوز،

استقلال در ابتدای فصل آنقدر بد نتیجه گرفت که خیلی از هواداران این تیم خیال می کردند منصوریان تعطیلات نیم فصل را نخواهد دید؛ ولی او بدون توجه به این مساله با تمرکز بالا و با وقت گذاشتن روی مسائل فنی تیمش، موفق شد تیمش را در پایان هفته نهم لیگ برتر به جمع مدعیان اضافه کند. هرچند استقلال هنوز راه بسیار زیادی تا رسیدن به صدر جدول دارد؛ اما هرچه که هست نتایج خوب این تیم از بعد از دربی تهران رضایت هواداران این تیم را درپی داشته است.


در روزهایی که تقریبا تمام مربی های لیگ برتری از تعطیلات پیاپی لیگ برتری گله می کردند، منصوریان با صراحت اعلام کرد که از برنامه ریزی کی روش برای تیم ملی حمایت می کند و در آرامش موفق شد کم کم تیم رویایی مورد نظرش را پایه گذاری کند. هرچند منصوریان برای این که استقلال را به شرایط پایدار در جدول رده بندی برساند تلاش زیادی کرد؛ اما بی تردید او از برنامه های کی روش و وقفه هایی که در لیگ برتر ایجاد کرد، نهایت استفاده را کرد و موفق شد شرایط استقلال را سر و سامان بدهد.

 


2 امتیاز از 4 بازی اول
با خریدهایی که استقلال در تعطیلات نیم فصل انجام داد، خیلی ها انتظار داشتند این تیم لیگ شانزدهم را طوفانی شروع کند؛ اما در عمل این اتفاق نیفتاد و نتایج بد این تیم یکی پس از دیگری از راه رسید. استقلال در اول فصل برابر نفت تهران یک نیمه تحت فشار بود و با خوش شانسی به نتیجه تساوی رسید؛ اما در 2 بازی بعدی برابر استقلال خوزستان و صنعت نفت شکست خورد تا همه متوجه کار سخت منصوریان در این تیم بشوند. استقلال در بازی چهارم در دقایق پایانی بازی با پیکان موفق شد بازی را به تساوی بکشد تا به نوعی منصوریان به تعطیلات لیگ پناه ببرد. در آن زمان حتی صحبت هایی در مورد برکناری منصوریان هم مطرح شد؛ ولی او ماند و از تعطیلات لیگ نهایت استفاده را کرد.

 


نتایج کامل استقلال در 4 بازی اول لیگ برتر به شرح زیر است:
استقلال 1- نفت تهران 1
استقلال خوزستان 2 – استقلال 1
استقلال 1- صنعت نفت آبادان 2
پیکان 1- استقلال 1

 


4 امتیاز از 3 بازی دوم
استقلال با بدترین شرایط ممکن به استقبال تعطیلات لیگ برتر رفت. در آن روزها شرایط استقلال آنقدر بد بود که حتی این تیم توان پیروزی برابر تیم های لیگ دویی را هم نداشت. این تیم در تعطیلات بعد از چند جلسه تمرین با تیم هایی مثل پاس همدان و شهرداری فومن بازی کرد که در کسب پیروزی برابر آنها هم ناکام ماند و حتی کار به جایی رسید که مهدی رحمتی هم قهر کرد و شایعاتی درباره خداحافظی اش در رسانه ها منتشر شد. منصوریان حتی از این نتایج هم ناامید نشد و ماند و کارش را کرد و در روزهای پایانی تعطیلات موفق شد با شکست راه آهن و صبا در بازی های دوستانه کمی شرایط را به نفع خود تغییر بدهد.
استقلال لیگ را با بازی با ماشین سازی شروع کرد و با وجود پیشرفت محسوس در شکل بازی باز هم موفق نشد قدیمی ترین تیم تبریز را شکست بدهد. بعد از این استقلالی ها به استقبال دربی 83 رفتند و در حالی که بیشتر تماشاگران این تیم پیش بینی شکست برابر پرسپولیس را می کردند، این تیم موفق شد با نمایش منطقی برابر حریف قدرتمند خود به تساوی بدون گل برسد و اولین پیروزی فصل آبی ها در بازی با ذوب آهن به دست آمد و استقلال موفق شد قبل از تعطیلات دوم با پیروزی بازی ها را تمام کند.

 


نتایج استقلال در 3 بازی بعد از تعطیلات اول به شرح زیر است:
استقلال 1- ماشین سازی 1
پرسپولیس 0ر- استقلال 0
استقلال 2 – ذوب آهن 1

 


دور سوم را قدرتمند تمام کن
استقلال در پایان تعطیلات دوم لیگ برتر حضور قدرتمندی در لیگ برتر داشت و به نظر می رسد حالا همان تیمی شده است که منصوریان از آن انتظار داشته است. استقلال در 2 بازی خود بعد از تعطیلات، سیاه جامگان و سایپا را شکست داده است و حالا همه در انتظار پیروزی برابر فولاد و پایان قدرتمند قبل از تعطیلات سوم هستند. استقلال روز پنجشنبه برابر فولاد بازی می کند و در صورت پیروزی می تواند با حداکثر امتیاز به استقبال تعطیلات سوم برود.

 


نتایج استقلال در بازی اخیر به شرح زیر است:
سیاه جامگان 0- استقلال 1
استقلال 2 – سایپا 0